Cyklistka Vosová je mistryní světa, Sáblíková nedojela

22. 9. 2012 18:47
Takhle se domácí závodnice radovala
Takhle se domácí závodnice radovala | Foto: Reuters

Limburg - Olympijská vítězka v silniční cyklistice Marianne Vosová z Nizozemska získala v domácím prostředí i titul mistryně světa.

Devátá z časovky Martina Sáblíková závod s hromadným startem nedokončila.

Pětadvacetiletá rodačka z Hertogenbosche Vosová, jež letos získala i cyklokrosový světový titul, dokázala nejlépe zvládnout závěr závodu.

V něm se před posledním stoupáním utrhla z pětičlenné vedoucí skupinky a druhou v cíli Rachel Neylanovou z Austrálie nakonec porazila o deset vteřin.

Sáblíkové narušil plány pád

Bronz si vyjela Italka Elisa Longová Borghiniová, jež zůstala o dalších osm vteřin zpět.

Plány rychlobruslařské šampionky Sáblíkové na přední umístění zhatil hromadný pád téměř celého pelotonu a závod v průběhu třetího kola vzdala.

Nejlepší Českou - a nakonec i jedinou v cíli - byla Martina Růžičková na 42. pozici. Pavlína Šulcová rovněž vzdala.

Mistrovství světa v silniční cyklistice v Limburgu (Nizozemsko) - závody s hromadným startem:

Ženy (129 km): 1. Vosová (Niz.) 3:14:29, 2. Neylanová (Austr.) -10, 3. Longová Borghiniová (It.) -18, 4. Nebenová (USA) -33, 5. Van der Breggenová (Niz.) -55, 6. Rattová (It.) -3:40, 7. Villumsenová (N. Zél.), 8. Arndtová (Něm.), 9. Johanssonová (Švéd.), 10. Brzezná-Bentkowská (Pol.) všechny -4:37, ...42. Růžičková -4:58, Sáblíková, Šulcová (všechny ČR) obě nedokončily.