Smrti jsem unikl jen těsně. Že budu moct chodit, to je zázrak, vzkázal Bernal z JIPky

ČTK ČTK
28. 1. 2022 19:14
Kolumbijský cyklista Egan Bernal v prvním vyjádření po vážné nehodě při tréninku uvedl, že byl v ohrožení života a jen těsně unikl celkovému ochrnutí. Vítěz Tour de France z roku 2019 a loňského Gira d'Italia to sdělil na sociálních sítích.
Egan Bernal
Egan Bernal | Foto: Reuters

Bernal od pondělního nárazu do stojícího autobusu leží v nemocnici La Sabana v Bogotě na jednotce intenzivní péče s mnohačetnými zraněními, má za sebou dvě operace a minimálně další dvě ho čekají.

"Měl jsem pětadevadesátiprocentní pravděpodobnost, že ze mě bude paraplegik, a téměř jsem přišel o život, protože jsem dělal to, co mám na světě nejraději. Dneska bych rád poděkoval bohu, klinice, všem jejím specialistům, kterým se podařilo nemožné, mé rodině a vám všem za přání," vzkázal Bernal na instagramu. Zveřejnil také fotografii, na které je zachycen se stabilizačním límcem na krku. "Stále jsem na JIP a čekám na další operace," dodal.

Bernal měl nehodu při tréninku na vysokohorském soustředění ve své vlasti. Pětadvacetiletý jezdec stáje Ineos Grenadiers narazil do zadní části autobusu stojícího u krajnice. Při kolizi ve vysoké rychlosti si poranil hrudní páteř a zlomil stehenní kost a čéšku. Obě tato zranění si vyžádala operaci. Zlomená žebra měla za následek i poranění plíce. Dalším zákrokům se podrobí v nejbližší době, a sice kvůli zlomenině záprstní kosti na pravé ruce a frakturám v oblasti čelisti a chrupu. "Jedná se o sekundární zákroky, které nejsou život ohrožující," uvedla klinika.

Tři dny po Bernalovi měl nehodu při tréninku doma v Kolumbii také další člen stáje Ineos Grenadiers Brandon Rivera. Po čtvrtečním pádu byl převezen do stejné nemocnice. Podle britského týmu má pětadvacetiletý Rivera zlomený a vykloubený loket a vykloubené rameno.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy