Další hrůzný karambol. Italský cyklista kvůli helikoptéře narazil do bariéry

Sport ČTK Sport, ČTK
7. 10. 2020 10:41
Zlomeným nosem, potlučeným obličejem a otřesem mozku skončil pro italského cyklistu Lucu Wackermanna pád v dlouhé cílové rovině čtvrté etapy Gira d'Italia.

Osmadvacetiletý jezdec byl po nárazu do ochranných bariér, které se mu dostaly do cesty poryvem větru způsobeným helikoptérou, v bezvědomí. Wackermanna převezli do nemocnice v Messině, kde se podrobí dalšímu vyšetření kvůli podezření na zlomeninu v oblasti bederní páteře.

"Rozplynul se mu jeho sen kvůli něčemu, co mohlo mít mnohem vážnější následky," uvedl druhodivizní tým Vini Zabú-KTM, za který Wackermann závodí. Na Giru bývalý juniorský mistr Evropy debutoval.

Zhruba 800 metrů před cílem najel do bariéry také jeho týmový kolega Nizozemec Etienne van Empel, který si však poranil jen prsty na ruce a v závodě může pokračovat.

Cyklistiku v posledních dnech zasáhla série hrozivých karambolů. Předloňský vítěz cyklistické Tour de France Geraint Thomas odstoupil z Gira poté, co při těžkém pádu zaviněném odhozeným bidonem utrpěl zlomeninu pánve. 

Olympijský vítěz Greg van Avermaet si na klasice Lutych-Bastogne-Lutych přivodil zlomená žebra, spojení klíční kosti s lopatkou i prasklý výběžek na hrudním obratli, když narazil do značky.

Nizozemec Fabio Jakobsen dokonce bojoval o život poté, co ho v závodě Kolem Polska těsně před cílovou čárou krajan Dylan Groenewegen natlačil v souboji o prvenství do bariéry

Závod Kolem Lucemburska zase poznamenala hromadná nehoda zaviněná kamionem.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lyžař Švancer je třetím nejlepším mladým sportovcem Evropy

Šestnáctiletý akrobatický lyžař Matěj Švancer skončil třetí v zimní části ankety o nejlepšího mladého sportovce Evropy, kterou pořádá Evropský olympijský výbor. Cenu Piotra Nurowského získala italská biatlonistka Linda Zingerleová. Před Švancerem se umístila ještě rakouská sdruženářka Lisa-Marie Hirnerová.

"Moc si toho vážím. Beru to jako odměnu za všechno, co se mi povedlo minulou sezonu. Chtěl bych poděkovat českému i rakouskému týmu a všem, kteří se na mých výsledcích a přípravě podílejí. Zároveň je to pro mě velká motivace do budoucna. Budu se snažit ukázat, že to je zasloužené ocenění, v této sezoně k tomu bude snad dost příležitostí," uvedl Švancer v tiskové zprávě lyžařského svazu.

před 1 hodinou

Policisté na jihu Moravy zadržela dalších 12 migrantů v dodávce

Cizinecká policie v Jihomoravském kraji zadržela na dálnicích dalších 12 běženců, čtyři Syřany a osm Afghánců. Policie to v pátek uvedla na svém twitteru. Běženců zajištěných na jihu Moravy v poslední době přibývá.

Asi tři desítky policistů na akci kontrolovali nákladní vozy, dodávky i autobusy ve čtvrtek, spolu s celníky zkontrolovali přes 400 vozů. Zjistili 12 cizích státních příslušníků, kteří jsou podezřelí z toho, že na české území vstoupili neoprávněně. Na D1 u Ostrovačic kontrolovali dodávku, kterou řídil Syřan s povoleným pobytem v Německu. V dodávce ale byli další čtyři Syřané. Na D2 pak kontrolovali kamion, kdy detektor tlukotu srdce uvnitř odhalil přítomnost lidí. Šlo o osm Afghánců.

"V současnosti ve všech případech probíhá prověřování, jehož úkolem je zjistit okolnosti, za jakých se osoby do vozidel dostaly a jaká byla skutečná úloha jejich řidičů," uvedli policisté.

Zdroj: ČTK
Další zprávy