Hirt chybí v nominaci na Vueltu. Českými zástupci budou Štybar a Vakoč

ČTK ČTK
19. 8. 2019 17:07
Zdeněk Štybar s Petrem Vakočem z týmu Deceuninck-Quick Step by měli být jedinými českými cyklisty na Vueltě, která začíná v sobotu. Jan Hirt navzdory předpokladům v sestavě Astany pro závěrečnou Grand Tour sezony chybí.
Zdeněk Štybar (2019)
Zdeněk Štybar (2019) | Foto: ČTK

O nominaci Štybara s Vakočem informuje specializovaný server procyclingstats.com. Belgický tým ještě konečnou osmičlennou nominaci nezveřejnil.

Pro oba Čechy bude Vuelta prvním startem na Grand Tour po delší době. Štybar naposledy jel loni Giro d'Italia, Vakoč se dočkal dokonce po třech letech od účasti na Tour de France 2016.

Pro sedmadvacetiletého Vakoče zároveň půjde o první představení na jednom ze tří nejvýznamnějších světových závodů po těžké nehodě, jež mohla ukončit jeho kariéru. Bývalého mistra republiky či vítěze klasiky Brabantský šíp loni v lednu při tréninku v JAR srazilo auto. Vakoč utrpěl vážná zranění včetně šesti zlomených obratlů a do pelotonu se vrátil až na začátku této sezony.

Ani jeden z českých cyklistů není vrchařem, takže na Vueltě nepojedou na celkové umístění, ale budou se spíše pokoušet o etapový úspěch. Ten se ve Španělsku povedl v roce 2013 Štybarovi, což o dva roky později zopakoval na Tour.

Podle původních předpokladů se měl na Vueltě představit i Hirt, jenž letos startoval na Giru a byl tam druhý v náročné horské etapě. Nakonec ale v nominaci Astany chybí, možná kvůli chystanému údajnému přestupu do týmu CCC, o kterém se spekuluje.

"Nevím, proč v sestavě na Vueltu nakonec nejsem, konkrétní důvod vám neřeknu. Ani jsme to moc s týmem neřešili a nepídil jsem se po tom. Řekli mi, že jsem rezerva. Prostě nepojedu," řekl serveru iDNES.cz Hirt, jenž má o svém budoucím zaměstnavateli jasno. "Jde jen o oznámení," dodal.

Čtyřiasedmdesátý ročník Vuelty startuje v sobotu časovkou družstev v městě Torrevieja a skončí 15. září v Madridu.

 

Právě se děje

Další zprávy