Velká bicyklová loupež. Lupiči šli po Kulhavého zlatém olympijském kole i speciálech

Sport Sport
18. 12. 2020 17:37
Cenné sportovní artefakty a současně velmi hodnotný lup si odnesla organizovaná skupina lupičů z centrály cyklistické firmy Specialized v Kalifornii. Při loupeži, která se odehrála o uplynulém víkendu, bylo ukradeno celkem 18 bicyklů v celkové hodnotě přibližně 3,4 milionu korun. 
Lupiči ukradli i kolo, se kterým Jaroslav Kulhavý vyhrál olympiádu v Londýně.
Lupiči ukradli i kolo, se kterým Jaroslav Kulhavý vyhrál olympiádu v Londýně. | Foto: Reuters

Součástí lupu bylo například kolo, se kterým vyhrál český biker Jaroslav Kulhavý v roce 2012 londýnskou olympiádu, nebo dva stroje Petera Sagana. Zmizelo také speciálně upravené kolo švýcarského sprintera Fabiana Cancellary i osobní kola majitele firmy. 

"Ukradená kola byla součástí unikátní rozsáhlé sbírky prototypů, vítězných kol a personalizovaných bicyklů, které byly ve firmě vystaveny," uvedla ve čtvrtek policie, podle níž lupiči využili koronavirových omezení a do centrály firmy ve městě Morgan Hill se vloupali v neděli za bílého dne. 

Zatímco jedno z aut, které lupiči použili, už bylo nalezeno, po samotných pachatelích detektivové stále pátrají. Odměnu za jejich dopadení vypsala i samotná firma Specialized, která za informace vedoucí k odhalení pachetlů či alespoň k nalezení kol nabízí 25 000 dolarů, tedy přibližně půl milionu korun. 

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy