Valverde si při pádu na Tour zlomil i kotník, Izagirre obratel

ČTK ČTK
2. 7. 2017 10:23
"Operace proběhla dobře," napsal Alejandro Valverde na Twitteru. Lékaři mu museli ošetřit také hlubokou ránu v holeni.
Alejandro Valverde.
Alejandro Valverde. | Foto: Reuters

Düsseldorf - Při pádu v zahajovací časovce Tour de France si Alejandro Valverde zlomil nejen čéšku, ale i kotník a sezona pro něj skončila. Další španělský cyklista a lídr týmu Bahrajn Merida Ion Izagirre má zlomený bederní obratel a rovněž se podrobil operaci.

Pád Alejandra Valverdeho:

Sedmatřicetiletý Valverde měl na jaře skvělou formu, posbíral šest vítězství včetně celkových triumfů na etapových závodech Kolem Katalánska i Baskicka a na Tour měl být hlavním pomocníkem kolumbijského spolufavorita Naira Quintany. Na mokrém asfaltu v Düsseldorfu však nezvládl zatáčku a skončil v kovové bariéře.

"Operace proběhla dobře," napsal Valverde na Twitteru. Lékaři mu museli ošetřit i hlubokou ránu v holeni. "Svalová tkáň nebyla zasažena," dodali v prohlášení zástupci Movistaru. Valverde se v sobotu postavil na start Tour už podesáté, potřetí nedokončil. Před dvěma lety obsadil celkové třetí místo.

V düsseldorfské nemocnici skončil v sobotu také Izagirre, kapitán stáje z Bahrajnu, za kterou jezdí i Ondřej Cink. Při nárazu do bariéry mu praskl obratel. Nově vzniklý tým nyní zřejmě vsadí buď na Itala Sonnyho Colbrelliho, jenž obsadil v časovce 23. místo, nebo na Slovince Janeže Brajkoviče.

 

Právě se děje

Další zprávy