Úvodní časovku Vuelty vyhrál Dennis a je po roce opět v červeném

25. 8. 2018 21:37
Časovka se nevydařila jedinému českému účastníkovi Vuelty Janu Hirtovi. Český debutant obsadil 174. místo.
Rohan Dennis.
Rohan Dennis. | Foto: Facebook

Málaga - Zahajovací časovku cyklistické Vuelty na osm kilometrů v Málaze vyhrál australský specialista Rohan Dennis a stejně jako loni se stal prvním držitelem červeného trikotu. Před rokem byl prvním lídrem závodu díky triumfu svého týmu BMC v úvodní časovce družstev.

Osmadvacetiletý Dennis prolétl ulicemi Málagy za 9:39 minuty a druhého Michala Kwiatkowského z Polska porazil o šest sekund. Třetí byl o další sekundu zpět Belgičan Victor Campenaerts, nedávný mistr Evropy z Glasgow.

Časovka se nevydařila jedinému českému účastníkovi Vuelty Janu Hirtovi. Český debutant obsadil 174. místo, třetí od konce, se ztrátou 1:34 na Dennise.

Nedělní druhá etapa povede na 163,5 kilometru z andaluského letoviska Marbelly do Caminita del Rey. Poslední letošní Grand Tour skončí 16. září v Madridu.

Cyklistický etapový závod Vuelta - 1. etapa (individuální časovka 8 km v Málaze):

1. Dennis (Austr./BMC) 9:39, 2. Kwiatkowski (Pol./Sky) -6, 3. Campenaerts (Belg./Lotto-Soudal) -7, 4. Oliveira (Portug./Movistar) -17, 5. Van Baarle (Niz./Sky) -20, 6. De Marchi (It./BMC), 7. Castroviejo (Šp./Sky), 8. Geschke (Něm./Sunweb) všichni -21, 9. I. Izagirre (Šp./Bahrajn-Merida), 10. Kelderman (Niz./Sunweb) oba -22, …174. Hirt (ČR/Astana) -1:34.