Utíkej, Forreste! Froomův běh na Tour vzbudil pobavení, ale i kritiku pořadatelů

Froomův špatný den se šťastným koncem: pád, špatné kolo a nakonec záchrana žlutého dresu
Brit v prudkém stoupání setřásl většinu hlavních rivalů, ale pak se rázem s Baukem Mollemou a Richiem Portem ocitl na zemi...
... po kolizi s doprovodným motocyklem, který ve špalíru diváků obklopujících trať musel náhle zabrzdit.
Jezdec stáje Sky si při kolizi rozbil svůj silničářský karbonový speciál.
Po chvíli zmaru praštil s kolem o zem...
Foto: Reuters
Sport Sport
15. 7. 2016 9:48
Někteří známí cyklisté, ale i fanoušci se po šíleném dnu na Tour de France předháněli, kdo vymyslí nejvtipnější komentář. Jiní zase spílali pořadatelům, že slavný závod není dost bezpečný.

Praha - Dvanáctá etapa cyklistického svátku Tour de France se chýlila ke konci, když kamery zachytily, jak se lídr celého závodu Chris Froome blíží k cíli. Ovšem pěšky, bez kola.

Než dostal to správné, uběhl stovky metrů. Závod pochopitelně dokončil se značnou ztrátou a chvíli se zdálo, že přijde o celkové vedení, ovšem k tomu po zásahu jury nakonec nedošlo.

A kdo za nevídané divadlo může? Patrně nezodpovědní fanoušci, kvůli nimž musela zastavit doprovodná motorka. Do té následně narazili tři jezdci včetně Frooma, jehož kolo mělo rázem zlomený rám.

Jak bláznivý den Tour zažila, dokládají i reakce na Twitteru, kde například zaznělo: "Možná mám děti jen proto, abych mohl vnoučatům vyprávět o Froomovu běhu."

Australského cyklistu Damiena Howsona nečekaný finiš etapy naštval a apeloval na pořadatele: "Napravte to, snižte počet motorek a postavte bariéry pro neuctivé fanoušky."

Ozval se rovněž Fabian Cancellara, podle kterého by Tour měla zapracovat na bezpečnosti.

Komentář legendárního Lance Armstronga je stručný, ale výmluvný.

Někteří však neobyčejnou situaci brali s nadhledem, třeba britský cyklista Geraint Thomas k Froomovu běhu prohlásil: "Pochází z Keni, takže by v tom měl být dobrý!"

Samozřejmě došlo i na fotomontáž, která vedoucího muže Tour vyobrazuje jako filmového Forresta Gumpa.

Náraz do motorky? Kdeže. Podle amerického cyklisty Taylora Phinneyho slezl Chris Froome z kola proto, aby si zahrál hru Pokémon GO, z níž se v poslední době stal fenomén. 

Samotný Froome nakonec mohl být relativně spokojený. Pořád je ve žlutém.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Italští poslanci vyslovili důvěru vládě premiéra Conteho. Kabinet v úterý požádá o důvěru také druhou komoru Senát, kde ale nemá zaručenou většinu

Zdroj: ČTK
Další zprávy