Ťoupalík dojel na MS mezi cyklokrosaři do 23 let čtvrtý

4. 2. 2018 12:26
Adam Ťoupalík obsadil na mistrovství světa v Nizozemsku čtvrté místo. Od třetí příčky dělilo českého cyklokrosaře 50 sekund.
Adam Ťoupalík
Adam Ťoupalík | Foto: ČTK

Valkenburg - Cyklokrosař Adam Ťoupalík skončil na mistrovství světa ve Valkenburgu v závodě jezdců do 23 let čtvrtý. Zlato získal stejně jako v roce 2016 Belgičan Eli Iserbyt.

Iserbyt předloni předstihl v boji o titul o jedinou sekundu Ťoupalíka, který měl tentokrát k medaili daleko. Český reprezentant ztratil na vítězného Belgičana minutu a 25 sekund. Daleko zaostal i za stupni vítězů, od třetího Francouze Yana Grasa dělilo Ťoupalíka 50 sekund. Pro stříbro si dojel Nizozemec Joris Nieuwenhuis, který s Iserbytem prohrál o 28 sekund.

Loni Ťoupalíkovi zabránilo v obhajobě stříbrné medaile zlomené žebro, při svém posledním startu v této kategorii na světovém šampionátu dnes toužil znovu bojovat o stupně vítězů, ale celý závod k nim měl daleko.

"Je to brambora. Čtvrté místo, které nikdo nechce a bohužel zbylo na mě," citoval Ťoupalíka server cyklokros.cz. "První dvě kola jsem se hledal. S výsledkem spokojený úplně nejsem, ale jsem spokojený s tím, že jsem bojoval celý závod. Okruh byl těžký a spravedlivý, kolo od kola se to člověku zajídalo," uvedl.

Dvacetiletý Iserbyt navázal na listopadový triumf na mistrovství Evropy v Táboře. Závod naopak skončil zklamáním pro favorizovaného Brita Thomase Pidcocka. Vítěz Světového poháru a vicemistr Evropy dojel na náročné trati s úseky hlubokého bahna až patnáctý.

Mistrovství světa v cyklokrosu ve Valkenburgu (Nizozemsko):

Muži do 23 let: 1. Iserbyt (Belg.) 50:54, 2. Nieuwenhuis (Niz.) -28, 3. Gras (Fr.) -35, 4. A. Ťoupalík (ČR) -1:25, 5. Aerts (Belg.) -1:44, 6. Benoist (Fr.) -1:55, …38. Jelínek -8:06, 41. Schubert -8:56, Šulc (všichni ČR) nedokončil.

15:00 muži elite.