Thomas prodává roztrhaný dres z Tour jako 'mírně opotřebovaný'

ČTK ČTK
10. 7. 2017 10:37
Geraint Thomas po tvrdém pádu, který způsobil jeho konec v letošní Tour de France, s humorem prodává svůj "mírně použitý" dres.
Geraint Thomas na Tour de France 2017
Geraint Thomas na Tour de France 2017 | Foto: Reuters

Chambéry - Britský cyklista Geraint Thomas se dnes už s humorem vrátil ke svému hrozivému pádu na Tour de France, po kterém pro něho účinkování ve slavném závodu skončilo. Na sociálních sítích nabídl zájemcům dres, v němž si v nedělní královské etapě ve sjezdu zlomil klíční kost a musel ze druhého místa průběžného pořadí odstoupit.

"Dres na prodej… Nošen jen jednou. Stav není 100%, mírné známky opotřebení. Asi bude potřebovat vyprat," napsal Velšan na Instagramu ke snímku rozedraného dresu, který vyfotil zavěšený v doprovodném vozidle.

Pomocník obhájce titulu a aktuálního lídra Tour Chrise Frooma z týmu Sky musel odstoupit po pádu na kluzké silnici při sjezdu z Col de la Biche zhruba 100 km před cílem nedělní 9. etapy. V závěrečném sjezdu z Mont du Chat měl zase těžkou nehodu Australan Richie Porte, který navíc srazil Daniela Martina. Porte si rovněž zlomil klíční kost, a navíc pánev, Ir etapu dokončil a po dnešním volném dnu by měl hájit šesté místo v celkovém pořadí.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Metropolí Eritrey otřáslo šest explozí, možná šlo o rakety z Tigraje

 Eritrejským hlavním městem Asmarou otřáslo v pátek pozdě večer šest explozí. Informovalo o tom americké ministerstvo zahraničí. Příčina ani přesné místo výbuchů zatím nejsou jasné, nicméně na Asmaru už dříve stříleli rakety povstalci ze sousední etiopské oblasti Tigraje, kde proti nim bojuje etipská armáda, poznamenala dnes agentura Reuters.

"V Asmaře nastalo ve 22:13 šest explozí," sdělilo ministerstvo zahraničí Spojených států na Twitteru. Zároveň vyzvalo americké občany, aby měli stále na paměti konflikt, který se odehrává v Tigraji. Tigraj leží na severu Etiopie a je jedním z jejích autonomních států. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy