Štybar vyhrál předposlední etapu Vuelty San Juan

ČTK ČTK
2. 2. 2020 8:56
Hned v prvním závodu sezony dokázal cyklista Zdeněk Štybar vybojovat vítězství. Český jezdec vyhrál předposlední šestou etapu Vuelty San Juan v Argentině.
Zdeněk Štybar
Zdeněk Štybar | Foto: ČTK

Štybar zaútočil v posledním kilometru etapy, která končila na autodromu Villicum a sebral šanci na úspěch sprinterům. Trojnásobný mistr světa Slovák Peter Sagan se musel po 174 kilometrech spokojit s šestým místem.

Pro Štybara to bylo první vítězství od loňského března, kdy vyhrál jednodenní závod WorldTour v belgickém Harelbeke.

"Měl jsem dneska volné ruce, takže jsem za to mohl v posledním kilometru vzít. Navíc to mohlo pomoct i Álvarovi (Hodegovi), takže to pro nás bylo dvojnásob výhodné," uvedl Štybar. "Minulý týden jsme tu trochu trénovali. Užili jsme si tady spoustu legrace, ale taky tu zkoušeli takovýhle drtivý nástup na posledním kilometru. A dneska na poradě jsme se rozhodli, že to zkusíme," dodal.

První místo v celkovém pořadí udržel Štybarův kolega z týmu Deceuninck-Quick Step Remco Evenepoel. Dvacetiletý Belgičan vede před závěrečnou etapou o 33 sekund před Italem Filippem Gannou. Štybarovi patří 53. místo.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Hlavní líčení v brněnské korupční kauze Stoka bude pokračovat až příští rok

Krajský soud v Brně bude v hlavním líčení sledovaného případu obžaloby z korupce na radnici Brno-střed, takzvané kauze Stoka, pokračovat v roce 2021. Listopadové i prosincové termíny soud odvolal. Vyplývá to z justiční databáze.

V kauze je obžalováno 11 lidí a dvě firmy včetně někdejšího politika za hnutí ANO Jiřího Švachuly. Právě ten byl podle státního zastupitelství hlavou skupiny, která ovlivnila desítky zakázek správy nemovitostí městské části Brno-střed a 27 zakázek v městské části Brno-střed, kdy výše úplatků podle státního zástupce dosáhla až 47 milionů korun. Švachula vinu popřel.

Hlavní líčení začalo 21. září, pokračovalo další dva jednací dny, následující dva jednací dny byly 6. a 7. října. Soud během těchto pěti dní vyslechl obžalované. Na listopad a prosinec bylo původně nařízeno ještě dalších zhruba 15 jednacích dní, soud je ale všechny postupně odvolal. První nezrušený termín je nyní vypsán na 5. ledna, jde o třídenní blok, poslední termín je zatím 18. března.

Zdroj: ČTK
Další zprávy