Strašné vedro, málo zdravotníků, žádní diváci. Cyklisté si stěžují na MS v Kataru

ČTK ČTK
10. 10. 2016 14:47
V neděli odstartovalo v Kataru mistrovství světa v cyklistice. Jeho účastníci si ale už po dvou dnech stěžují na slabou organizaci i klimatické podmínky.
Tým BMC při časovce.
Tým BMC při časovce. | Foto: Reuters

Dauhá – I když mistrovství světa v silniční cyklistice v Dauhá začalo teprve v neděli, už nyní se zdá, že Katar nebyl pro tento typ akce ideální volbou. Po úvodní týmové časovce si řada závodníků a především závodnic stěžovala na nesnesitelné vedro i nedostatečně zajištěnou zdravotnickou péči. Šampionát probíhá navíc za naprostého nezájmu místních obyvatel bez divácké kulisy.

"Tohle UCI nedomyslela, nedává to žádný smysl. V tomhle vedru se vůbec nedá závodit! Je to tu jako v sauně," rozčilovala se nizozemská jezdkyně Roxane Knetemannová poté, co její krajanka Anouska Kosterová narazila během časovky do zábran a utrpěla ošklivé zranění v obličeji.

Drsný pád Kosterové na MS:

"Bolely z toho i plíce. Po 20 minutách jsme byly úplně uvařené," komentovala závod další Nizozemka Chantal Blaaková, jež nakonec se svým týmem Boels Dolmans slavila prvenství.

Velkou nevoli vzbudil fakt, že zatímco ženy závodily téměř ve 40 stupních Celsia, během mužského závodu byla teplota již výrazně nižší (přesto stále vysoká). Selhala i zdravotnická péče – na některých místech musely cyklistky čekat na ošetření i 20 minut.

Pokud budou vysoké teploty panovat v katarské metropoli i nadále, je UCI, která přesunula mistrovství až na říjen a před šampionátem vydala brožuru s názvem Poraž vedro, připravena výrazně zkrátit silniční závody. Muži by například místo plánovaných 257 kilometrů jeli pouze 106 km.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

Hlavní soutěž filmového festivalu Febiofest vyhrál švédský film Charter režisérky Amandy Kernellové o matce hledající cestu ke svým dětem

před 51 minutami

Platforma Rekonstrukce státu ocenila 21 politiků za boj s korupcí, vyzdvihla Michálka

Platforma Rekonstrukce státu ve čtvrtek ocenila 21 politiků, kteří se podle ní v končícím volebním období nejvíce zasloužili o prosazování protikorupčních zákonů v Parlamentu. Vyzdvihla zejména zásluhy poslance Jakuba Michálka (Piráti), dále pak Marka Výborného (KDU-ČSL) a Ondřeje Profanta (Piráti). Sdělila to ve čtvrtek mluvčí platformy Eva Hromádková.

Ocenění "Dělník protikorupční legislativy" udělila Rekonstrukce státu celkem devíti zástupcům Pirátské strany, třem lidovcům, dvěma Starostům a nezávislým, dvěma poslancům vládního hnutí ANO a jedné poslankyni vládní ČSSD, dále dvěma zástupcům ODS, jedné člence TOP 09 a jednomu senátorovi za klub SEN 21 a Pirátů.

„Poslancem, který za poslední čtyři roky nejvíce podporoval protikorupční opatření, je Jakub Michálek z Pirátské strany. Zasloužil se zejména o vylepšení nominačního zákona, zavedení informačního příkazu a aktivně usiloval o schválení novely zákona o státním zastupitelství," uvedla platforma.

Výborný podle Rekonstrukce státu vedle podpory řady důležitých opatření dlouhodobě bojoval za reformu exekucí, kterou Sněmovna schválila na začátku letošního léta. Profant zase prosazoval zejména přístup k informacím a digitalizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy