Šampion má padáka. Cyklista získal titul, jeho stáj vzápětí oznámila, že u ní končí

30. 9. 2019 6:35
Staronový mistr světa v cyklistické časovce Australan Rohan Dennis přišel o angažmá v týmu Bahrajn-Merida.
Rohan Dennis
Rohan Dennis | Foto: Reuters

Vedení stáje oznámilo okamžité ukončení spolupráce krátce po skončení světového šampionátu v Harrogate s tím, že smlouvu s devětadvacetiletým jezdcem rozvázalo již 13. září.

"Ukončení kontraktu nebylo zveřejněno dříve, aby se pan Dennis mohl nerušeně připravovat na světový šampionát," uvedl tým v prohlášení.

Dennis absolvoval na mistrovství světa první závod od svého záhadného odstoupení z Tour de France, kterou opustil bez vysvětlení po dvanácté etapě.

Za Bahrajn-Meridu závodil devětadvacetiletý Australan první sezonu, smlouvu měl na dva roky. Podle serveru cyclingnews nebyl Dennis spokojen s vybavením, které v týmu dostával.

před 5 hodinami

Vaclík pomohl Seville k výhře nad Levante čistým kontem

Fotbalisté Sevilly zvítězili v utkání 9. kola španělské ligy nad Levante 1:0. Čistým kontem k tomu přispěl český brankář Tomáš Vaclík.

Jediný gól utkání, ve kterém měla domácí Sevilla navrch, vstřelil čtyři minuty před koncem Luuk de Jong. Vaclík, na kterého šly čtyři střelecké pokusy, si připsal už čtvrtou nulu z devíti ligových startů.

San Sebastian po dvou ligových prohrách zvítězil nad Betisem Sevilla 3:1 a posunul se na čtvrté místo. Utkání však nezačal ideálně, od 12. minuty prohrával. Ještě do přestávky skóre otočil, po vlastní brance Javiho Garcíi z 22. minuty se o čtrnáct minut později trefil Willian José. Zisk tří bodů pro domácí stvrdil v 58. minutě Portu.

Athletic Bilbao pouze remizoval s Valladolidem 1:1. Za domácí pálil v 33. minutě Iňaki Williams, Valladolid vyrovnal v 71. minutě díky vlastnímu gólu Iňiga Martíneze.