Šampion má padáka. Cyklista získal titul, jeho stáj vzápětí oznámila, že u ní končí

Sport ČTK Sport, ČTK
30. 9. 2019 6:35
Staronový mistr světa v cyklistické časovce Australan Rohan Dennis přišel o angažmá v týmu Bahrajn-Merida.
Rohan Dennis
Rohan Dennis | Foto: Reuters

Vedení stáje oznámilo okamžité ukončení spolupráce krátce po skončení světového šampionátu v Harrogate s tím, že smlouvu s devětadvacetiletým jezdcem rozvázalo již 13. září.

"Ukončení kontraktu nebylo zveřejněno dříve, aby se pan Dennis mohl nerušeně připravovat na světový šampionát," uvedl tým v prohlášení.

Dennis absolvoval na mistrovství světa první závod od svého záhadného odstoupení z Tour de France, kterou opustil bez vysvětlení po dvanácté etapě.

Za Bahrajn-Meridu závodil devětadvacetiletý Australan první sezonu, smlouvu měl na dva roky. Podle serveru cyclingnews nebyl Dennis spokojen s vybavením, které v týmu dostával.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Avast odmítá nařčení z prodeje dat svých klientů. Zvažuje další fungování divize Jumpshot

Antivirová společnost Avast popírá obvinění, že předává údaje o internetových aktivitách konkrétních uživatelů divizi Jumpshot, která je následně prodává svým klientům. Rozhodla se nicméně přezkoumat možnosti dalšího fungování divize Jumpshot. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Akcie Avastu tento týden kvůli obviněním ohledně prodeje osobních údajů prudce oslabily.

"Chceme ujistit své uživatele, že jsme nikdy neprodávali třetí straně žádné osobně identifikovatelné informace," uvedla firma v úterý na svém blogu. "Chceme všechny své uživatele a partnery ujistit, že zvolení Avastu bylo správným rozhodnutím a že jejich soukromí je zajištěné a jejich osobní údaje jsou v bezpečí," dodala.

Na pražské burze ve středu opět nejvýraznější pokles postihl právě akcie Avastu, které po úterní ztrátě o více než devět procent ztratily dalších téměř 5,5 procenta a klesly na 138 Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy