Sagan vyvolal válku mezi cyklisty. Podvádíš, vzkazují mu soupeři

Jiří Škuba Jiří Škuba
2. 3. 2017 15:15
Pořádnou bouřku v profipelotonu vyvolal snímek z jarní klasiky Omloop Het Niewsblad, na kterém si Peter Sagan spolu s několika dalšími cyklisty ulehčili závod jízdou po chodníku. Hvězdný Slovák nakonec dorazil do cíle na druhém místě, nyní však musí čelit obviněním, že si k pódiu pomohl podvodem.
Sagan a spol. porušili pravidla. Hrozí jim diskvalifikace?
Sagan a spol. porušili pravidla. Hrozí jim diskvalifikace? | Foto: Twitter Edwarda Theunse

Brusel - Petru Saganovi hrozí diskvalifikace z klasiky Omloop Het Niewsblad. Postaral se o to domácí cyklista Edward Theuns, který na svém Twitteru zveřejnil fotku Sagana a dalších tří závodníků, jak místo po neoblíbených kostkách uhánějí po hladkém chodníku.

Inkriminující snímek navíc doplnil uštěpačným komentářem "Před závody nás upozorňovali, že jakmile se objeví vaše fotky, že jedete po chodníku, tak vás diskvalifikují. Takže?…"

Jeho tweet byl namířen nejen proti Saganovi, kritiku si slízli například i Greg van Avermaet nebo Sep Vanmarcke. "Jezdili takhle skoro všichni. Kdyby za to chtěli diskvalifikovat, tenhle závod by nedokončil nikdo," rozčiloval se Van Avermaet, který belgickou klasiku ovládl.  

Aktéři bouřlivé kauzy měli štěstí, po závodě Mezinárodní cyklistická federace UCI žádné sankce nerozdala. Zatím. "Předpisy hovoří o tom, že závodníci můžou být potrestáni, jakmile jedou na samostatné cyklotrase v průběhu dlážděných úseků. Zpráva o jejich pochybení byla odeslána na UCI, která nyní rozhoduje, či případ předá disciplinární komisi. Nejde o jména jezdců, ale o princip," říká sekretář federace Guy Dobbelaere.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Vojáci, u kterých byly prohlídky kvůli smrti Vahidulláha Chána, u Ústavního soudu neuspěli

Ústavní soud odmítl stížnosti devíti vojáků, u kterých vojenská policie loni v červenci provedla prohlídky kvůli vyšetřování smrti Afghánce Vahidulláha Chána. Stížnosti zpochybňovaly neodkladnost prohlídek i způsob jejich provedení. Někteří vojáci byli zadrženi na pracovišti, pro všechny prý prohlídky znamenaly závažnou psychickou zátěž. Soud ale podněty ve spojeném řízení odmítl, považoval je za předčasné, zjistila ČTK z usnesení.

Příslušník afghánských ozbrojených sil Chán zastřelil předloni na podzim českého psovoda Tomáše Procházku na afghánské základně Šindánd v provincii Herát. Afghánský voják byl zatčen a vzat do vazby západních sil. Vyslýchali jej Češi i Američané. Krátce poté, kdy byl vrácen afghánským jednotkám, muž zemřel. Následovalo vyšetřování na obou stranách Atlantiku.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Ukrajinský parlament schválil obchodování se zemědělskou půdou

Ukrajinští zákonodárci schválili zrušení zákazu obchodování se zemědělskou půdou. Rozhodnutí zrušit zákaz, který byl v platnosti skoro 20 let, je součástí opatření, které vyžaduje Mezinárodní měnový fond (MMF) pro uvolnění úvěru ve výši osmi miliard dolarů (asi 198 miliard Kč). Informovala o tom agentura Reuters.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dříve vyzval zákonodárce, aby zákaz zrušili. V opačném případě, by podle něj mohl Ukrajině v důsledku koronavirové krize hrozit krach.

Zdroj: ČTK
Další zprávy