Dopingový horor bývalého cyklisty: jeden syn po něm zřejmě zemřel, druhý má teď pozitivní nález

ČTK ČTK
3. 10. 2017 22:21
Bývalý litevský cyklista Raimondas Rumšas, který byl nedávno obviněn, že je spoluodpovědný za smrt svého jednadvacetiletého syna Linase, má další starosti. Jeho stejnojmenný starší syn měl podle Italského olympijského výboru pozitivní dopingový test na růstový hormon. Raimondas Rumšas junior neprošel před měsícem mimosoutěžní kontrolou v Toskánsku. Rumšasova rodina už čelí policejnímu vyšetřování kvůli květnovému úmrtí mladšího potomka. Státní zástupce obžaloval v souvislosti se smrtí amatérského jezdce pět lidí z podávání a přechovávání dopingových látek a z porušení antidopingových pravidel. Linas Rumšas zemřel poté, co doma zkolaboval po předávkování dopingovými látkami.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy