Pořád nemá dost. Španěl dokončil Vueltu, pak se vydal domů přes celou zem: na kole

Sport ČTK Sport, ČTK
9. 9. 2021 13:43
Po absolvování zhruba 3500 kilometrů během třítýdenní Vuelty si místo odpočinku vybral španělský cyklista Luis Ángel Maté návrat domů na kole a absolvuje další vydatnou porci kilometrů.
Luis Ángel Maté
Luis Ángel Maté | Foto: Reuters

Během šesti dnů jich urazí tisíc, tentokrát už v poklidném tempu a sám. Kolo si chce podle svých slov užít "jinak". Z nedělního cílového města Vuelty Santiaga de Compostela vyrazil přes celou zem do Marbelly.

"Když jsem viděl, že Vuelta končí v Santiagu de Compostela, okamžitě se mi vybavila myšlenka na tohle dobrodružství," řekl sedmatřicetiletý člen stáje Euskatel-Euskadi.

V neděli dokončil svou už desátou Vueltu, a to na 30. místě celkového pořadí.

Inspirovat se nechal tradiční poutní Svatojakubskou cestou. Znovu proto sedl na kolo, pod sedlo přidal brašnu a zamířil domů. Cestu nazval "Vuelta de la Vuelta".

"Zdálo se mi to jako jedinečná příležitost užít si kolo jinak než jsou závody, stres, brzdění, pády, watty… Chtěl jsem prostě vzít kolo a jet domů, využít jen svých sil místo letadla nebo auta. Být v harmonii sám se sebou," popsal.

Po třech týdnech v kuse závodění na poslední letošní Grand Tour touží po změně, aby naboural stereotyp.

"Pro mě je cyklistika více než sport nebo práce. Je to způsob, jak porozumět životu a vědět, kdo jste. Řekl jsem si, že dorazím v sobotu v poledne, abych se vykoupal v moři a dal si doma jídlo," dodal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 14 minutami

Epidemie covidu v Česku zrychluje, za týden odhalily laboratoře 13 tisíc případů nákazy

Epidemie koronaviru v Česku v uplynulém týdnu poprvé od konce července zrychlila. Za posledních sedm dní odhalily laboratoře 13 007 případů nákazy, zhruba o 300 více než o týden dříve. Testuje se přitom o něco méně. Počet hospitalizovaných naopak od minulého týdne klesl o více než 200 pacientů. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Denní nárůsty nově nakažených v mezitýdenním srovnání od konce července až do víkendu pravidelně klesaly. V sobotu, v úterý a ve středu ale zaznamenaly laboratoře nárůst. Ve čtvrtek pak přibylo 1900 potvrzených případů, což byl sice pokles, ale pouze o 32 nakažených.

Zdroj: ČTK
Další zprávy