Policie před startem Tour prohledala domy cyklistů týmu Bahrajn Victorious

ČTK ČTK
27. 6. 2022 20:08
Krátce před odjezdem na Tour de France prohledala policie domy cyklistů a dalších členů týmu Bahrajn Victorious. Představitelé worldtourové stáje uvedli, že načasování razie je "úmyslným pokusem poškodit pověst týmu".
Roman Kreuziger
Roman Kreuziger | Foto: Reuters

Policie prohledala hotel týmu Bahrajn Victorious už během loňské Tour. Státní zastupitelství v Marseille tehdy uvedlo, že zahájilo vyšetřování kvůli podezření z držení zakázaných látek.

"Vyšetřování členů týmu, které začalo téměř před rokem, nepřineslo žádné výsledky. Místo toho pokračuje krátce před startem nejdůležitějšího cyklistického závodu, Tour de France, a poškozuje pověst členů a celého týmu Bahrajn Victorious," uvedli na webu představitelé stáje, kde v roli jednoho ze sportovních ředitelů od letoška působí Roman Kreuziger.

Tour de France začne v pátek v Kodani.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Zemřel vědec, vynálezce a odbojář Mojmír Petráň, bylo mu 99 let

Ve věku 99 let zemřel v sobotu 13. srpna vědec Mojmír Petráň. Na facebooku o tom dnes informovala Učená společnost ČR, jejímž členem Petráň byl. Petráň společně se svým kolegou Milanem Hadravským v 60. letech sestrojili a patentovali konfokální mikroskop s dvojitým řádkováním. Vynález znamenal převrat v mikroskopických technikách a přispěl k bouřlivému rozvoji molekulární buněčné biologie. Vědec Petráň byl i protinacistickým odbojářem.

Svůj přelomový vynález Petráň a Hadravský, kteří v 60. letech působili na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Plzni, patentovali v roce 1967 ve Spojených státech. Publikovali ho v roce 1968 ještě před okupací Československa. Po srpnové okupaci Petráň upadl v nemilost, neboť v době Pražského jara sympatizoval s reformními politiky. Svůj mikroskop pak musel vyrábět "podomácku" pod záštitou JZD Komorno u Plzně. Kvůli tomu vzniklo jen několik kusů přístroje.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Při izraelském náletu u Tartúsu zahynuli podle Damašku tři syrští vojáci

Při dnešním izraelském náletu na oblast u syrského pobřežního města Tartús přišli o život tři syrští vojáci a další tři byli zraněni. Oznámila to syrská armáda. Televizní stanice Al-Arabíja předtím uvedla, že izraelská vojenská letadla zaútočila na Tartús a před vypálením střel letěla nad libanonským pobřežím. Izraelská armáda své operace v Sýrii nechává bez komentáře. Útočí hlavně na cíle spojené se spojenci syrské vlády, což je Írán a libanonský Hizballáh. Agentura Reuters napsala, že se k Tartúsu blíží loď, která veze z Ukrajiny obilí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy