Českým bikerům to neCinklo, ale přesto roztleskali Vysočina arénu

Američanka Kate Courtneyová, vítězka ženského závodu
Vysočina aréna v Novém Městě na Moravě hostila o víkendu závody Světového poháru bikerů.
Nejlepší český závodník Ondřej Cink sice na medaili nedosáhl, ale z pátého místa měl i tak velkou radost.
"Je to skvělé. Před startem jsem sice říkal, že bych rád vyhrál. To se nepovedlo, ale pokusil jsem se o to. Mathieu i Nino byli dnes prostě silnější a zaslouženě si rozebrali první dvě pozice. Vyhráli o minutu a půl, což ale není zase tak moc," řekl Cink po závodě.
Nizozemský univerzál Mathieu van der Poel po vítězství ve Vysočina aréně vede průběžné pořadí seriálu.
Foto: Luboš Vácha
Luboš Vácha
27. 5. 2019 10:34
Podívejte se na fotogalerii ze závodů Světového poháru horských kol v Novém Městě na Moravě.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA omezily víza pro čínské funkcionáře kvůli Tibetu

Americká administrativa omezila a v některých případech dokonce zakázala vydávání víz čínským funkcionářům, kteří se podle ní podílejí na blokování cest cizinců do Tibetu. Oznámil to v úterý ministr zahraničí Mike Pompeo. Šéf diplomacie ale nesdělil, jakých konkrétních osob se americké sankce týkají, ani kolik lidí jimi bude postiženo, uvedla agentura AP.

"Peking bohužel dál systematicky omezuje cesty amerických diplomatů a dalších úředníků, novinářů a turistů do autonomní oblasti Tibetu," uvedl Pompeo. Proto americké úřady recipročně omezí možnost cestování do USA pro ty čínské představitele, kteří se podle nich podíleli či podílejí na formulování a prosazování pravidel, která Tibet cizincům z velké části uzavírají.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Rusko a Čína vetovaly prodloužení pomoci pro Sýrii

Rusko a Čína vetovaly v Radě bezpečnosti OSN rezoluci o dalším prodloužení přeshraniční humanitární pomoci pro Sýrii. Informovala o tom agentura DPA. Současné povolení platí jen do pátku, na dodávkách potravin a léků jsou přitom závislé miliony syrských civilistů.

Rezoluci navrhly společně Německo a Belgie, zástupci Číny a Ruska se ale během úterního jednání postavili proti. Podle DPA Moskva chce, aby se pro doručování pomoci nadále využíval jen jediný hraniční přechod z Turecka. Dalších 13 členů RB ale trvá na tom, že pro humanitární dodávky musí dál sloužit nejméně dva přechody jako dosud.

Zdroj: ČTK
Další zprávy