Peníze z bikrosového charitativního závodu už pomáhají pacientům dětské onkologie v Motole

Sport Sport
22. 12. 2016 21:05
Zástupci Bikrosclubu Řepy předali tento týden Vladimíru Komrskovi, primáři Dětské onkologie a hematologii v Pražské Fakultní nemocnici Motol, šek z už tradičního charitativního závodu ŽendaRace. Celkem bylo letos vybráno 160 831 korun. Téměř jako znamením osudu se ukázalo, že jedním z pacientů, kteří se v Motle právě léči, je Jan Vrabec. Mladík byl známým řepského jezdce Robina Ženíška. Právě na počet jeho neúspěšného boje se zákeřnou chorobou se vyznavači BMX rok co rok setkávají a sbírají peníze pro dobrou věc.
Předání šeku z charitativní akce birkosařů konané pod názvem ŽendaRace.
Předání šeku z charitativní akce birkosařů konané pod názvem ŽendaRace. | Foto: Martin Hůle
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Lukašenko vyřeší problém s migranty na polských hranicích do konce roku, slíbil

Bělorusko se do konce roku pokusí vyřešit problém s migranty na své západní hranici, slíbil běloruský vůdce Alexandr Lukašenko v rozhovoru, který zveřejnila ruská agentura RIA Novosti. Evropská unie obviňuje Lukašenkův autoritářský režim, že migrační krizi na vnější hranici EU vytvořil v odplatě za sankce, které unie uvalila na Minsk kvůli porušování lidských práv, potlačování opozice a zfalšování loňských prezidentských voleb. Lukašenko obvinění odmítá.

Polsko a částečně i Litva od léta čelí náporu tisíců migrantů, převážně z Blízkého východu, kteří se pokoušejí překročit hranice a dostat se dále do Evropské unie, cílem je často Německo. Migrační krize se vystupňovala na podzim, Varšava se rozhodla začít stavět na hranici s Běloruskem 5,5 metru vysokou zábranu. S Lukašenkem, jehož legitimitu EU odmítla po loňských volbách uznat, minulý měsíc dvakrát telefonicky hovořila končící německá kancléřka Angela Merkelová.

"Já jí (Merkelové) rovnou řekl, že se vynasnažím vyřešit tento problém do Nového roku, protože jej nepotřebujeme. Lidé (migranti) se potloukají po Minsku a Grodnu," uvedl podle ruské agentury Lukašenko.

Bělorusko podle něj požádá uprchlíky z Blízkého východu, kteří se v zemi nacházejí legálně s turistickými vízy, aby se vrátili zpět domů, protože "humanitární koridor" vedoucí do vytouženého Německa nebude. Dodal, že do Iráku se z Běloruska už vrátila více než tisícovka běženců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy