Paříž-Nice pro sebe rozhodl v dramatické poslední etapě Soler

ČTK ČTK
11. 3. 2018 15:52
Vítězem cyklistického závodu Paříž-Nice se stal Španěl Marc Soler, který vybojoval žlutý trikot v poslední etapě. V ní dojel třetí za krajany Davidem De la Cruzem a Omarem Frailem a v čele celkového pořadí předstihl o čtyři sekundy Simona Yatese. Britský závodník vedl po vítězství v sobotní královské etapě, ke kterému mu pomohl týmový kolega Roman Kreuziger. V závěrečné etapě dlouhé jen 110 kilometrů v dešti a chladu však Yates nedokázal žlutý dres uhájit. Kreuziger v závěrečný den nabral ztrátu téměř 13 minut a klesl v celkovém pořadí z 13. na 19. místo.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Rath v létě podal ústavní stížnost, soud o ní rozhodne spolu s podnětem Mladého

Bývalý středočeský hejtman za ČSSD David Rath podal v létě ústavní stížnost proti verdiktu v první větvi korupční kauzy. Ústavní soud ji bude řešit společně s podnětem dalšího aktéra téže kauzy, manažera Tomáše Mladého. Konečné rozhodnutí o stížnostech zatím nepadlo, uvedla mluvčí soudu Miroslava Číhalíková Sedláčková.

Soudcem zpravodajem, který připraví rozhodnutí, bude Vladimír Sládeček. Důvodem pro spojené řízení je věcná souvislost obou podnětů. "Stěžovatelé brojí proti totožným rozhodnutím obecných soudů, která byla vydána v řízení, jehož byli oba účastníky. Na základě tohoto zjištění, z důvodu hospodárnosti a efektivity, Ústavní soud spojil ve výroku uvedené věci ke společnému řízení," stojí v usnesení.

Rozsudek v první větvi korupční kauzy kolem Ratha letos potvrdil Nejvyšší soud, když odmítl všechna dovolání. Odsouzení včetně Ratha v nich vznesli desítky různých námitek, avšak neuspěli. "Trestná činnost spáchaná obviněnými byla činností sofistikovanou, kdy se navenek průběh obou veřejných zakázek jevil jako souladný se zákonem o veřejných zakázkách," rozhodl Nejvyšší soud.

Zdroj: ČTK
Další zprávy