Paříž-Nice pro sebe rozhodl v dramatické poslední etapě Soler

ČTK ČTK
11. 3. 2018 15:52
Vítězem cyklistického závodu Paříž-Nice se stal Španěl Marc Soler, který vybojoval žlutý trikot v poslední etapě. V ní dojel třetí za krajany Davidem De la Cruzem a Omarem Frailem a v čele celkového pořadí předstihl o čtyři sekundy Simona Yatese. Britský závodník vedl po vítězství v sobotní královské etapě, ke kterému mu pomohl týmový kolega Roman Kreuziger. V závěrečné etapě dlouhé jen 110 kilometrů v dešti a chladu však Yates nedokázal žlutý dres uhájit. Kreuziger v závěrečný den nabral ztrátu téměř 13 minut a klesl v celkovém pořadí z 13. na 19. místo.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

EU vyzvala USA, ať přehodnotí ukončení spolupráce s WHO

Evropská unie vyzvala Spojené státy, aby přehodnotily své rozhodnutí skončit spolupráci se Světovou zdravotnickou organizací (WHO). Krok oznámil na páteční tiskové konferenci americký prezident Donald Trump a konstatoval přitom, že WHO je pod vlivem Číny.

Na USA se v sobotu obrátila předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a šéf unijní diplomacie Josep Borrell, uvedla agentura AFP. "WHO musí být nadále schopna řídit mezinárodní reakci na pandemie, tu nynější i ty budoucí. Z tohoto důvodu je účast všech nezbytná a nutná," uvedli ve společném prohlášení.

Trump při pátečním oznámení uvedl, že Spojené státy své prostředky původně určené této organizaci věnují na jiné globální zdravotnické účely. Loni USA pokryly zhruba 20 procent rozpočtu WHO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy