Osmou etapu Gira vyhrál Carapaz, v čele zůstává Yates, Kreuziger nabral přes dvě minuty ztrátu

12. 5. 2018 17:47
Češi se na cyklistickém Giro d'Italia nadále propadají pořadím. Osmou etapu vyhrál Ekvádorec Richard Carapaz.
Cyklista Simon Yates
Cyklista Simon Yates | Foto: ČTK

Montevergine di Mercogliano (Itálie) - Osmou etapu cyklistického Gira d'Italia vyhrál díky úspěšnému nástupu v závěrečných kilometrech Ekvádorec Richard Carapaz. Před hlavním polem dorazil do cíle po 209 kilometrech o sedm sekund dříve. Nadále vede Brit Simon Yates, celkové pořadí se příliš nezměnilo ani na dalších místech. Nejlepší z trojice Čechů dojel čtyřicátý Jan Hirt.

Carapaz, jenž vede pořadí jezdců do 25 let, nastoupil v závěrečném táhlém stoupání necelé dva kilometry před cílem a slavil první etapové prvenství na Grand Tour. V čele hlavní skupiny dojel Ital Davide Formolo, třetí skončil Francouz Thibaut Pinot, který se díky čtyřsekundové bonifikaci posunul na průběžnou čtvrtou příčku.

Yates byl pátý a v celkovém pořadí si před druhým Nizozemcem a obhájcem prvenství Tomem Dumoulinem udržel náskok 16 sekund. Třetí je o dalších deset sekund zpět Kolumbijec Esteban Chaves. Roman Kreuziger nabral více než dvouminutovou ztrátu a celkově je 33. Zdeněk Štybar dojel přes čtvrt hodiny za vítězem.

Cyklistický závod Giro d'Italia - 8. etapa (Praia a Mare - Montevergine di Mercogliano, 209 km):

1. Carapaz (Ekv./Movistar) 5:11:35, 2. Formolo (It./Bora-hansgrohe), 3. Pinot (Fr./Groupama), 4. Battaglin (It./LottoNL-Jumbo), 5. S. Yates (Brit./Mitchelton-Scott), 6. Pozzovivo (Bahrajn-Merida), 7. Chaves (Kol./Mitchelton-Scott), 8. Konrad (Rak./Bora-hansgrohe), 9. Woods (Kan./EF Drapac-Cannondale), 10. Bilbao (Šp./Astana) všichni -7, …40. Hirt (ČR/Astana) -38, 56. Kreuziger (ČR/Mitchelton-Scott) -2:11, 102. Štybar (ČR/Quick-Step Floors) -15:12.

Průběžné pořadí:

1. S. Yates 31:43:12 , 2. Dumoulin (Niz./Sunweb) -16, 3. Chaves -26, 4. Pinot -41, 5. Pozzovivo -43, 6. Dennis (Austr./BMC) -53, 7. Bilbao -1:03, 8. Carapaz -1:06, 9. Froome (Brit./Sky) -1:10, 10. G. Bennett (N. Zél./LottoNL-Jumbo) -1:11, …33. Kreuziger -7:58, 71. Hirt -31:38, 89. Štybar -39:15.