Němci bez kapitána. Degenkolb vzdal účast na cyklistickém MS

ČTK ČTK
17. 9. 2017 11:21
Velká komplikace pro německou reprezentaci přichází těsně před začátkem cyklistického mistrovství světa v norském Bergenu. Zvolený kapitán týmu, John Degenkolb, totiž musel svou účast v Norsku vzdát kvůli problémům s dýcháním, které jej vyřadily také z Vuelty. Pro Němce je to dvojnásobná rána zvláště kvůli tomu, že na Degenkolba díky zvlněnému profilu závodu hodně sázeli.
John Degenkolb nemá ve spurtech na Vueltě konkurenci
John Degenkolb nemá ve spurtech na Vueltě konkurenci | Foto: Reuters

Berlín - John Degenkolb, jenž měl být kapitánem německého týmu na mistrovství světa v Bergenu, se závodu s hromadným startem příští neděli nezúčastní. Osmadvacetiletý cyklista svůj start odvolal kvůli špatné kondici způsobené problémy s dýcháním, kvůli nimž nedokončil v srpnu Vueltu.

"Jsem mimořádně zklamaný a smutný. Dělal jsem maximum pro to, abych se dostal do top formy. I kvůli tomu, že mi svaz kapitánskou rolí prokázal hodně důvěry," uvedl Degenkolb, jenž měl na 280 km dlouhé trati vzhledem k jejímu zvlněnému profilu patřit do okruhu medailových kandidátů. "Musím ale být poctivý, nejen k sobě, ale i ke svým týmovým kolegům a svazu," dodal loňský vítěz klasik Paříž-Roubaix a Milán-San Remo.

Po Degenkolbově odhlášení nebude mít německý tým jasného kapitána, vůdčí roli by měli mít časovkář Tony Martin a Nikias Arndt.

 

Právě se děje

Další zprávy