Nash bude hájit zájmy cyklokrosu v komisi sportovců UCI

ČTK ČTK
1. 2. 2017 21:34
Česká reprezentantka Kateřina Nash bude v nadcházejících čtyřech letech hájit zájmy cyklokrosu v komisi sportovců Mezinárodní cyklistické unie UCI. Spolu s bronzovou ženou sobotního závodu na šampionátu v Lucembursku byl z celkem devíti kandidátů zvolen také Švýcar Simon Zahner. Devětatřicetiletá Nash obdržela 34 hlasů a post ženské zástupkyně získala zcela jednoznačně - druhá v pořadí Nizozemka Sophie de Boerová obdržela 18 hlasů. V Zahnerův prospěch naopak rozhodl jediný rozdílový hlas v porovnání s legendárním Belgičanem Svenem Nysem.
Kateřina Nash.
Kateřina Nash. | Foto: ČTK
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 26 minutami

Fotbaloví mistři Evropy budou hrát s vítězi Copy América

Evropská fotbalová unie UEFA se domluvila s jihoamerickou federací CONMEBOL na uspořádání zápasu mezi vítězi mistrovství Evropy a Copy América. Oznámila to dnes UEFA, dohoda zatím platí na tři ročníky akce.

Současní šampioni Itálie a Argentina se utkají příští rok v červnové reprezentační pauze, o místu konání se teprve rozhodne. Kromě toho UEFA a CONMEBOL otevřou společnou kancelář v Londýně.

Obě nejsilnější konfederace patří k největším odpůrcům návrhu na zkrácení čtyřletého intervalu mistrovství světa na polovinu, s nímž nedávno přišel předseda Mezinárodní fotbalové federace Gianni Infantino. FIFA kvůli kritice pozvala na 30. září zástupce klubů, ligových soutěží, národních federací i hráčských unií k on-line konferenci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy