Zeman rozčílil i Königa. Snad už ho podruhé nezvolí, přeje si cyklista

Sport Sport
22. 10. 2016 15:45
Aktuální události kolem (ne)vyznamenání Jiřího Bradyho, strýce ministra kultury Daniela Hermanna, vstřebává také sportovní svět. Do prezidenta Miloše Zemana se na Twitteru ostře pustil cyklista Leopold König a podpořil ho i kajakář Vavřinec Hradilek.
Leopold König.
Leopold König. | Foto: Reuters

Praha - Český silniční cyklista Leopold König se v neděli dopoledne na Twitteru opřel do prezidenta Miloše Zemana. "Přesně proto jsem jako olympionik na hrad nešel, stále však pevně věřím, že jeho voliči takový hovada nejsou a podruhé už se to nestane," napsal.

König tak reagoval na poslední skandál Hradu. Prezident podle dostupných zpráv byl proti tomu, aby se ministr kultury Daniel Herman sešel s dalajlámou při návštěvě Prahy. Když na setkání došlo, doplatil na to Hermanův strýc Jiří Brady, který oproti původnímu záměru nedostane státní vyznamenání.

Hrad tento sled událostí popírá. Sám Brady, který na základě vlastní zkušenosti píše a přednáší o hrůzách holocaustu, však pro Aktuálně.cz uvedl, že  "Dne 14. října 2016 mně volal ředitel protokolu prezidenta republiky a oznámil mi, že 28. října obdržím cenu T. G. Masaryka." (Více čtěte v článku níže)

Königovi pod příspěvkem vyjádřil podporu vodní slalomář Vavřinec Hradilek, jenž kvůli Miloši Zemanovi odmítl přijít na Pražský hrad před nedávnou olympiádou v Riu.

König patří mezi kritiky současného prezidenta dlouhodobě, zejména kvůli jeho postojům k uprchlické otázce.

Negativně se také stavěl k situaci z loňského 17. listopadu, kdy kvůli akci Martina Konvičky a Miloše Zemana nebyli k pietnímu místu na Albertově vpuštěni studenti.

Také Hradilek už se proti Zemanovi několikrát vymezil. Z loňského setkání prezidenta s olympioniky u příležitosti podepsání přihlášky na olympiády v Riu se raději omluvil s tím, "že nechce jako před rokem sedět v zakouřené místnosti." Na stejné setkání se Zemanem nešel ani König. 

 

Právě se děje

Další zprávy