Zeman rozčílil i Königa. Snad už ho podruhé nezvolí, přeje si cyklista

Sport Sport
22. 10. 2016 15:45
Aktuální události kolem (ne)vyznamenání Jiřího Bradyho, strýce ministra kultury Daniela Hermanna, vstřebává také sportovní svět. Do prezidenta Miloše Zemana se na Twitteru ostře pustil cyklista Leopold König a podpořil ho i kajakář Vavřinec Hradilek.
Leopold König.
Leopold König. | Foto: Reuters

Praha - Český silniční cyklista Leopold König se v neděli dopoledne na Twitteru opřel do prezidenta Miloše Zemana. "Přesně proto jsem jako olympionik na hrad nešel, stále však pevně věřím, že jeho voliči takový hovada nejsou a podruhé už se to nestane," napsal.

König tak reagoval na poslední skandál Hradu. Prezident podle dostupných zpráv byl proti tomu, aby se ministr kultury Daniel Herman sešel s dalajlámou při návštěvě Prahy. Když na setkání došlo, doplatil na to Hermanův strýc Jiří Brady, který oproti původnímu záměru nedostane státní vyznamenání.

Hrad tento sled událostí popírá. Sám Brady, který na základě vlastní zkušenosti píše a přednáší o hrůzách holocaustu, však pro Aktuálně.cz uvedl, že  "Dne 14. října 2016 mně volal ředitel protokolu prezidenta republiky a oznámil mi, že 28. října obdržím cenu T. G. Masaryka." (Více čtěte v článku níže)

Königovi pod příspěvkem vyjádřil podporu vodní slalomář Vavřinec Hradilek, jenž kvůli Miloši Zemanovi odmítl přijít na Pražský hrad před nedávnou olympiádou v Riu.

König patří mezi kritiky současného prezidenta dlouhodobě, zejména kvůli jeho postojům k uprchlické otázce.

Negativně se také stavěl k situaci z loňského 17. listopadu, kdy kvůli akci Martina Konvičky a Miloše Zemana nebyli k pietnímu místu na Albertově vpuštěni studenti.

Také Hradilek už se proti Zemanovi několikrát vymezil. Z loňského setkání prezidenta s olympioniky u příležitosti podepsání přihlášky na olympiády v Riu se raději omluvil s tím, "že nechce jako před rokem sedět v zakouřené místnosti." Na stejné setkání se Zemanem nešel ani König. 

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy