Zeman rozděluje společnost, Babiš hraje nečistou hru, řekl cyklista König. Armstronga hájil

Sport DVTV Sport, DVTV
6. 3. 2017 21:47
Cyklista Leopold König byl hostem pořadu DVTV Forum, kde například prohlásil, že dopingového hříšníka Lance Armstronga nepovažuje za podvodníka. "Nemůže za to, že se narodil do špatné doby," prohlásil König, který mluvil také o politice, přičemž se opřel do ministra financí Andreje Babiše nebo prezidenta Miloše Zemana.
Podívejte se na DVTV Forum s cyklistou Leopoldem Königem. | Video: Filip Horký

Praha - Český cyklista Leopold König často dává najevo své politické názory a veřejné dění mu není lhostejné. I proto patří mezi poradce prezidentského kandidáta Michala Horáčka.

V pořadu DVTV Forum promluvil König o tom, jak mu politická angažovanost přidělává potíže. Přiznal, že čelil výhružkám a ztratil část příznivců. "Ale občanská povinnost je pro mě důležitější než fanouškovská základna," prohlásil 29letý cyklista.

Má za to, že český prezident Miloš Zeman rozděluje společnost, ministr financí Andrej Babiš hraje "nečistou hru" a hnutí ANO je autoritářské.

Ačkoliv König přiznal, že politiku komentuje z pozice laika, odmítá nařčení, že žije mimo realitu: "Procestoval jsem všechny kontinenty, což člověku dává přehled. Nejen geografický, ale i politický nebo společenský. Není to jako jet do Chorvatska s autem plným konzerv."

Český sportovec mluvil také o svém oboru. Vrcholová cyklistika je podle něj očištěná od dopingu.

Světoznámého cyklistu Lance Armstronga, jehož dohnala dopingová minulost, nepovažuje za podvodníka: "Nemůže za to, že se narodil do špinavé doby. Nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že z první desítky tehdy dopovalo devět a půl člověka."

Na všechny Königovy výroky se můžete podívat ve videu výše.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

Stovky ruských komunistů protestují v Moskvě proti výsledkům voleb

Stovky přívrženců ruských komunistů se v sobotu zapojily v centru Moskvy do protestu proti výsledkům parlamentních voleb z konce minulého týdne. Moskevská radnice akci nepovolila s odkazem na omezení kvůli pandemii covidu-19, policisté nicméně zatím nezakročili.

Agentura TASS uvedla, že na Puškinově náměstí se podle policie sešlo asi 400 lidí. Zpravodaj německé agentury DPA odhadl účast na zhruba tisícovku osob, podle něho je na místě množství příslušníků bezpečnostních složek a policejních kamionů. Policisté z reproduktorů pouštějí hlasitou hudbu, aby účastníci protestů neslyšeli projevy organizátorů, jinak ale proti demonstraci zatím nezasáhli.

Vládnoucí strana Jednotné Rusko ve Státní dumě, dolní komoře ruského parlamentu, obsadí 324 z celkových 450 křesel, což znamená dvoutřetinovou většinu, která je potřebná ke změně ústavy. Komunisté (KPRF) získali 57 mandátů, třetí Spravedlivé Rusko 27, Liberálnědemokratická strana Ruska (LDPR) Vladimira Žirinovského 21 a loni založená strana Noví lidé 13. Po jednom zástupci budou mít Vlast, Strana růstu a Občanská platforma. Do parlamentních křesel usedne i pět nezávislých poslanců.

Opozice a volební pozorovatelé mají podezření, že vládnoucí strana blízká prezidentu Vladimiru Putinovi dosáhla vítězství i za pomoci podvodů. Žádají mimo jiné přepočítání elektronicky podaných hlasů, které byly podle ní systematicky falšovány.

Aktualizováno před 37 minutami

Tálibán pověsil na náměstí v západoafghánském městě Herát mrtvé tělo na jeřáb

Signalizuje to návrat některých metod, k nimž se islamistické hnutí uchylovalo v minulosti, poznamenala agentura. Muž, jenž provozuje na náměstí lékárnu, agentuře popsal, že na místo byla přinesena čtyři těla, z nichž tři skončila vystavená na dalších náměstích ve městě. Tálibové podle něj lidem sdělili, že čtveřice se podílela na únosu a policie je zabila. Tálibán se zatím oficiálně nevyjádřil.

Místní policejní velitel, kterého dosadil Tálibán, později uvedl, že čtveřice zemřela při přestřelce s táliby při vysvobozování uneseného muže a jeho syna. Při boji podle něj únosci zranili jednoho člena Tálibánu a civilistu. Unesené se prý povedlo osvobodit.

Núruddín Turábí - jeden ze zakladatelů radikálního islamistického hnutí a hlavní zastánce přísného výkladu islámského práva v době, kdy Tálibán vládl v Afghánistánu poprvé, řekl tento týden agentuře AP, že uskupení hodlá opět provádět popravy a utínat ruce. Podle jeho slov se to ale možná nebude dít veřejně jako v minulosti.

Od chvíle, kdy Tálibán v polovině srpna převzal kontrolu na asijskou zemi, mnozí Afghánci i svět s obavami sledují, zda tálibové obnoví tvrdou vládu z druhé poloviny 90. let, kdy hnutí Afghánistán spravovalo poprvé. Vůdci radikálního uskupení zůstávají zakořeněni v hluboce konzervativním a tvrdém světonázoru, ačkoliv přijímají technologické změny jako jsou mobilní telefony, poznamenala AP.

Představitelé Tálibánu dříve prohlásili, že nebudou opakovat fundamentalistickou politiku předchozí vlády svého hnutí.

Další zprávy