reklama
 
 

Kreuziger se po pádu cítí líp a na Tirrenu chce být v desítce

7. 3. 2017 19:29
Český cyklista Roman Kreuziger skončil na Tirrenu v letech 2012 a 2014 celkově třetí, nyní by chtěl být alespoň v první desítce i přesto, že se ještě vzpamatovává z hromadné kolize, která ho postihla v toskánské klasice Strade Bianche.

Lido di Camaiore (Itálie) - Po toskánské klasice Strade Bianche čeká cyklisty Zdeňka Štybara a Romana Kreuzigera od středy v Itálii etapový závod Tirreno-Adriatico. Štybar v něm loni vyhrál druhou etapu a pak jel do předposledního dne v dresu vedoucího jezdce. Kreuziger skončil na Tirrenu v letech 2012 a 2014 celkově třetí.

"Dvakrát jsem tady byl na pódiu. Teď tady budu za Oricu s Adamem Yatesem. Cílem je, aby se nám oběma povedlo být v první desítce," uvedl na facebooku Roman, který v sobotu Strade Bianche po pádu nedokončil, ale na další závod je připraven.

"Loket se poměrně rychle hojí. I rány z boku jsou lepší, už se mi spí mnohem líp. Z nejhoršího jsem venku," řekl Kreuziger.

Na Strade Bianche 2017 nebudu vzpomínat rád. Hromadná kolize, pád, pár stehů, naražený bok i lokty. Ale skvělá práce dvojice #chrisjuuljensen a Luke Durbridge z ORICA-SCOTT. Škoda, že Zdenek Stybar nedosáhl na stupně vítězů. Udělám vše, abych byl připraven pro Tirreno Adriatico. 🚴💨💨💨 Not the best day at Strade Bianche. I was in the big crash and had no chance to avoid it😏 But it is just some skin and sore and will past before Tirreno Adriatico 💪 Great ride from Luke Durbridge and #chrisjuuljensen @oricascott 🚴💨💨💨

Zveřejnil(a) Roman Kreuziger dne 04. Březen 2017

Závod začne časovkou družstev a po týdnu vyvrcholí časovkou jednotlivců. "Pro mě bude Tirreno důležitým závodem zejména s ohledem na budoucí týdny. Máme tu myslím šanci jak v týmové časovce, tak ve sprinterských etapách, kde pojedeme na Fernanda Gaviriu a do celkového pořadí by mohl zasáhnout Bob Jungels," uvedl Štybar, který nakonec před rokem obsadil sedmé místo. Na Strade Bianche, kde předloni vyhrál a loni skončil druhý, dojel tentokrát čtvrtý.

autor: ČTK | 7. 3. 2017 19:29

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama