Kreuziger ovládl premiéru závodu, který chce být nejtěžší klasikou na světě

25. 8. 2017 19:37
Kreuziger strávil na cestě za prvním vítězstvím v sezoně a tím pádem i premiérovým triumfem v barvách stáje Orica-Scott v sedle 6:25:32 hodiny. Pořadatelé nového závodu mají ambice proniknout mezi elitní podniky profesionální cyklistiky a mít z něj nejtěžší klasiku na světě.
Roman Kreuziger (1. etapa Tour de France 2017)
Roman Kreuziger (1. etapa Tour de France 2017) | Foto: Reuters

Sölden - Cyklista Roman Kreuziger vyhrál první ročník náročného jednorázového závodu Pro Ötztaler 5500 se startem a cílem v rakouském Söldenu. Po 217 kilometrech, během kterých jezdci nastoupali 5500 výškových metrů, zvítězil před Slovincem Simonem Špilakem. Šestý skončil další český závodník Jan Hirt.

Kreuziger strávil na cestě za prvním vítězstvím v sezoně a tím pádem i premiérovým triumfem v barvách stáje Orica-Scott v sedle 6:25:32 hodiny. Druhý Špilak na něj ztratil 43 sekund.

Trasa závodu kopírovala tradiční Ötztalerský cyklomaraton, který se jezdí už 35 let a účastní se ho několik tisíc amatérských jezdců. Pořadatelé nového závodu mají ambice proniknout mezi elitní podniky profesionální cyklistiky a mít z něj nejtěžší klasiku na světě.

Premiéru absolvovaly ze stájí WorldTour kromě Kreuzigerova týmu ještě Kaťuša a Bora.

Jednorázový závod v silniční cyklistice Pro Ötztaler 5500 v Söldenu (217,4 km):

1. Kreuziger (ČR) 6:25:32, 2. Špilak (Slovin.) -43, 3. Ciccone (It.), -1:33, 4. Power (Austr.) -1:38, 5. Zoidl (Rak.), 6. Hirt (ČR) oba -3:36.