Kreuziger odchází z Tinkoffu do Oricy. Revoluční podpis, obrovsky nám pomůže, raduje se šéf stáje

ČTK ČTK
1. 8. 2016 12:34
Roman Kreuziger odchází z končícího týmu Tinkoff do australské stáje Orica-BikeExchange. Desátý muž z letošní Tour de France podepsal dvouletou smlouvu. Vybíral si ze čtyř nabídek, Orica však nakonec podle jeho slov byla logickou volbou.
Roman Kreuziger.
Roman Kreuziger. | Foto: ČTK

Praha - Cyklista Roman Kreuziger bude od nové sezony závodit za australskou stáj Orica-BikeExchange, s kterou podepsal dvouletou smlouvu. Jeho dosavadní tým Tinkoff letos v profipelotonu skončí, neboť ruský majitel Oleg Tiňkov z cyklistiky odejde.

Kreuziger letos obsadil desáté místo v konečném pořadí Tour de France, kde původně startoval jako pomocník Alberta Contadora. Měl čtyři nabídky na přestup a při rozhodování o budoucnosti nakonec vybíral ze dvou variant.

"Orica pro mě byla logickou a snadnou volbou. Obdivuji jejich ambice a cíle. Chci udělat maximum a pomoci jejich mladému týmu," uvedl třicetiletý jezdec v oficiálním prohlášení.

Nejlepší jezdec jeho nové stáje Adam Yates z Velké Británie skončil letos na Tour čtvrtý, předtím byl Kolumbijec Esteban Chaves druhý na Giru d'Italia.

Sportovní ředitel ambiciózního týmu Matt White označil Kreuzigera za jednoho z nejlepších cyklistů na WorldTour.

"Je to revoluční podpis, do našeho týmu přinese spoustu zkušeností. Může pomáhat k úspěchům našim mladým jezdcům, ale zároveň sám umí vyhrávat na jednorázových i etapových závodech," dodal White na adresu úřadujícího českého mistra.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Spojené státy rozšířily sankce proti Kubě

Nově na sankční seznam zařadily tamní policejní síly a jejich velení. Podle agentury AP chce administrativa prezidenta Bidena zvýšit tlak na kubánské vedení poté, co Havana začátkem měsíce násilně potlačila největší protivládní demonstrace v zemi za posledních více než 25 let.

Další zprávy