Kreuziger už letos české reprezentaci nepomůže, soustředí se na své stájové povinnosti

ČTK ČTK
8. 9. 2016 17:16
Český silniční cyklista Roman Kreuziger letos už za reprezentaci nepojede. Po rozhovoru s reprezentačním trenérem Tomášem Konečným se rozhodl, že se letos zaměří už je na své povinnosti ve stáji Tinkoff.
Roman Kreuziger na MČR 2016
Roman Kreuziger na MČR 2016 | Foto: Tinkoff

Praha - Silniční cyklista Roman Kreuziger vynechá v závěru letošní sezony všechny reprezentační starty. Jezdec týmu Tinkoff se po rozhovoru s trenérem Tomášem Konečným rozhodl vynechat zářijové mistrovství Evropy ve Francii i říjnové mistrovství světa v Kataru a bude se soustředit už jen na své stájové povinnosti v seriálu World Tour.

"Zvážil jsem svou formu i fyzický stav a cítím, že bude lepší, když uvolním místo jiným závodníkům. Po dlouhé sezoně už šlapu vodu a nechci, aby se stalo, že nedokončím některý ze závodů," uvedl Kreuziger na svém facebooku. "Reprezentovat Českou republiku pro mě vždy bylo a bude ctí a jsem připraven národnímu týmu v budoucnosti pomoci," dodal jezdec, jenž se na nadcházející dvě sezony upsal australské stáji Orica-BikeExchange.

Kreuziger vynechal kvůli nabitému programu i olympijské hry, na poslední závod Grand Tours Vueltu, kvůli níž se chtěl šetřit, ho ale tým nakonec nenominoval. Nyní se v Kanadě připravuje na dva závody World Tour ve třech dnech, páteční Grand Prix Cycliste v Québecu a nedělní v Montrealu. Na přelomu září a října by měl přijít na řadu trojblok v podobě závodů Tre Valli Varesine v Itálii, podniku Milán - Turín a Kolem Lombardie.

 

Právě se děje

Další zprávy