Kreuziger už letos české reprezentaci nepomůže, soustředí se na své stájové povinnosti

ČTK ČTK
8. 9. 2016 17:16
Český silniční cyklista Roman Kreuziger letos už za reprezentaci nepojede. Po rozhovoru s reprezentačním trenérem Tomášem Konečným se rozhodl, že se letos zaměří už je na své povinnosti ve stáji Tinkoff.
Roman Kreuziger na MČR 2016
Roman Kreuziger na MČR 2016 | Foto: Tinkoff

Praha - Silniční cyklista Roman Kreuziger vynechá v závěru letošní sezony všechny reprezentační starty. Jezdec týmu Tinkoff se po rozhovoru s trenérem Tomášem Konečným rozhodl vynechat zářijové mistrovství Evropy ve Francii i říjnové mistrovství světa v Kataru a bude se soustředit už jen na své stájové povinnosti v seriálu World Tour.

"Zvážil jsem svou formu i fyzický stav a cítím, že bude lepší, když uvolním místo jiným závodníkům. Po dlouhé sezoně už šlapu vodu a nechci, aby se stalo, že nedokončím některý ze závodů," uvedl Kreuziger na svém facebooku. "Reprezentovat Českou republiku pro mě vždy bylo a bude ctí a jsem připraven národnímu týmu v budoucnosti pomoci," dodal jezdec, jenž se na nadcházející dvě sezony upsal australské stáji Orica-BikeExchange.

Kreuziger vynechal kvůli nabitému programu i olympijské hry, na poslední závod Grand Tours Vueltu, kvůli níž se chtěl šetřit, ho ale tým nakonec nenominoval. Nyní se v Kanadě připravuje na dva závody World Tour ve třech dnech, páteční Grand Prix Cycliste v Québecu a nedělní v Montrealu. Na přelomu září a října by měl přijít na řadu trojblok v podobě závodů Tre Valli Varesine v Itálii, podniku Milán - Turín a Kolem Lombardie.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Severovýchod Kanady zápasí s prudkou zimní bouří, pomáhají dvě stovky vojáků

Do provincie Nový Foundland na severovýchodě Kanady v neděli vláda vyslala dvě stovky vojáků, kteří mají pomoci místním obyvatelům zvládnout prudký nápor zimní bouře. Oznámil to ministr obrany Harjit Sajjan. Spolu s vojáky směřují do oblasti nákladní letouny a vrtulníky.

Správní středisko provincie St. John's zasypalo 75 centimetrů sněhu a situaci komplikuje vítr o síle až 130 kilometrů v hodině. Mnoho silnic je kvůli kalamitě neprůjezdných, v provincii byl vyhlášen stav nouze. Pomoc armády se v příštích dnech zvýší, do regionu zamíří další vojáci, řekl ministr Sajjan.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Účastníci berlínské konference se dohodli na dodržování embarga v Libyi

Účastníci konference o Libyi se v neděli dohodli na dodržování stávajícího zbrojního embarga a jeho lepší kontrole. Zavázali se také, že ukončí vojenskou podporu znesvářených stran. Na tiskové konferenci po skončení konference to uvedli generální tajemník OSN António Guterres německá kancléřka Angela Merkelová, která schůzku na nejvyšší úrovni svolala.

"Nemůžu dostatečně zdůraznit, že neexistuje žádné vojenské řešení konfliktu v Libyi, na tom se shodli všichni účastníci konference," řekl Guterres. "A dnes se také všichni účastníci této konference zavázali do tohoto ozbrojeného konfliktu nebo vnitřních záležitostí Libye nezasahovat," poznamenal.

"Můžu potvrdit, že všichni jsou zajedno, že chceme respektovat zbrojní embargo, a že bude také více kontrolováno než v minulosti," uvedla zase Merkelová, podle níž je důležité, aby závěry konference nyní potvrdila také Rada bezpečnosti OSN.

Berlínského jednání se zúčastnili mimo jiné ruský prezident Vladimir Putin, francouzský prezident Emmanuel Macron nebo americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy