Kreuziger mění stáj. Místo pomoci hvězdám bude bojovat o vlastní úspěchy

ČTK ČTK
Aktualizováno 12. 8. 2018 10:59
V australském týmu Mitchelton-Scott měl český závodník za úkol především pomáhat hlavním hvězdám.
Roman Kreuziger (Orica-Scott)
Roman Kreuziger (Orica-Scott) | Foto: Alexandr Kliment

Praha - Cyklista Roman Kreuziger bude od příští sezony závodit za jihoafrický tým Dimension Data. Držitel nejlepších českých výsledků v celkovém pořadí Tour de France a Giro d'Italia změní stáj po dvouletém působení v australském celku Mitchelton-Scott.

Zatímco v dosavadním týmu měl Kreuziger především za úkol pomáhat v závodech hlavním hvězdám, v novém působišti bude mít opět možnost bojovat o vlastní úspěchy. "Byli by rádi, abych se znovu pokusil vyhrávat závody, etapy," prohlásil Kreuziger. Smlouvu uzavřel na dva roky.

"Přestup do Dimension Data pro mě znamená novou motivaci a v některých směrech nový začátek. Věřím, že mě čeká to nejlepší období v mé kariéře a chci s týmem dokázat velké věci," uvedl dvaatřicetiletý Kreuziger v tiskové zprávě.

Někdejší juniorský mistr světa zamíří už do pátého týmu v elitní cyklistické společnosti. Od roku 2006 Kreuziger závodil za Liquigas, Astanum Saxo-Tinkoff a Oricu-Scott (nyní Mitchelton).

Hlavní hvězdou Dimension Data je v současnosti britský spurtér Mark Cavendish, vítěz 30 etap na Tour de France. V sestavě je například i výborný Nor Edvald Boasson Hagen.

"Tým se teď tvoří. Ještě se uvidí, jestli zůstane Mark Cavendish. Přijde i Michael Valgren, kterého znám z Tinkoffu. Byl to můj parťák na pokoji na Tour, takže ho znám velmi dobře. Bude tam ještě pár přestupů, tým se dává dohromady a vypadá velmi dobře," řekl čtyřnásobný vítěz české ankety Král cyklistiky.

Podle šéfa týmu Douglase Rydera se Dimension Data s Kreuzigerovým příchodem posune o patro výš. "Angažování Romana je pro nás velká událost. Jsme nadšení, že bude jezdit za nás. Má za sebou výborné výsledky a je odhodlán v tom pokračovat v našem týmu," uvedl Ryder na adresu pátého muže Giro d'Italia v roce 2011 a Tour de France o dva roky později.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 4 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy