reklama
 
 

Kreuziger mění stáj. Místo pomoci hvězdám bude bojovat o vlastní úspěchy

Aktualizováno 12. 8. 2018 10:59
V australském týmu Mitchelton-Scott měl český závodník za úkol především pomáhat hlavním hvězdám.

Praha - Cyklista Roman Kreuziger bude od příští sezony závodit za jihoafrický tým Dimension Data. Držitel nejlepších českých výsledků v celkovém pořadí Tour de France a Giro d'Italia změní stáj po dvouletém působení v australském celku Mitchelton-Scott.

Zatímco v dosavadním týmu měl Kreuziger především za úkol pomáhat v závodech hlavním hvězdám, v novém působišti bude mít opět možnost bojovat o vlastní úspěchy. "Byli by rádi, abych se znovu pokusil vyhrávat závody, etapy," prohlásil Kreuziger. Smlouvu uzavřel na dva roky.

"Přestup do Dimension Data pro mě znamená novou motivaci a v některých směrech nový začátek. Věřím, že mě čeká to nejlepší období v mé kariéře a chci s týmem dokázat velké věci," uvedl dvaatřicetiletý Kreuziger v tiskové zprávě.

Někdejší juniorský mistr světa zamíří už do pátého týmu v elitní cyklistické společnosti. Od roku 2006 Kreuziger závodil za Liquigas, Astanum Saxo-Tinkoff a Oricu-Scott (nyní Mitchelton).

Hlavní hvězdou Dimension Data je v současnosti britský spurtér Mark Cavendish, vítěz 30 etap na Tour de France. V sestavě je například i výborný Nor Edvald Boasson Hagen.

"Tým se teď tvoří. Ještě se uvidí, jestli zůstane Mark Cavendish. Přijde i Michael Valgren, kterého znám z Tinkoffu. Byl to můj parťák na pokoji na Tour, takže ho znám velmi dobře. Bude tam ještě pár přestupů, tým se dává dohromady a vypadá velmi dobře," řekl čtyřnásobný vítěz české ankety Král cyklistiky.

Podle šéfa týmu Douglase Rydera se Dimension Data s Kreuzigerovým příchodem posune o patro výš. "Angažování Romana je pro nás velká událost. Jsme nadšení, že bude jezdit za nás. Má za sebou výborné výsledky a je odhodlán v tom pokračovat v našem týmu," uvedl Ryder na adresu pátého muže Giro d'Italia v roce 2011 a Tour de France o dva roky později.

autor: ČTK | 12. 8. 2018 10:26

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama