Kreuziger má za sebou první závod v nové stáji. Výsledek mohl být lepší, přiznává

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
11. 2. 2019 13:35
Roman Kreuziger má za sebou v jihoafrické stáji Dimension Data první pětietapový cyklistický závod Kolem Valencie, v němž obsadil 24. místo. "Především mě těší, že jako tým jsme se představili v dobrém světle,“ netajil spokojenost hned v úvodu rozhovoru pro Aktuálně.cz.
Roman Kreuziger v dresu svého nového týmu
Roman Kreuziger v dresu svého nového týmu | Foto: wwww.roman-kreuziger.com

Nečekal jste však své lepší umístění?

Moje konečně vysvědčení opravdu není vynikající, ale jako tým jsme odvedli kvalitní práci. V sedmičlenné partě jsou čtyři nováčci, ale bez nadsázky mohu říci, že jsme všichni do týmu zapadli, dobře spolupracovali a s příjemnými pocity dojeli do cíle. Jako přípravný závod před sezonou určitě splnil očekávání, což je příslib do budoucna.

Co všechno už máte v novém působišti za sebou?

Soustředění v Kapském Městě na Kanárech, obojí ve velice dobré atmosféře, která je základem pro pěkné výsledky. V týmu se cítím velice dobře, všechno jde správným směrem. Teď si pár dní odpočinu a pak začnu na sobě znovu pracovat. Vím, co potřebuji zlepšit.

Co byste řekl na adresu vaší nové stáje?

Především je moc důležité, že máme k dispozici skvělý materiál, všechno potřebné vybavení i ochotné sponzory, což je dohromady cesta k úspěchům. Pokud jde o tým, tak ho tvoří většinou cyklisté, kteří mají nemalé zkušenosti z velkých závodů a jsou schopni je předávat každému, kde je teprve získává.

Zmínil jste se o tom, že víte, co potřebujete zlepšit. Můžete to prozradit?

V přípravě jsem zatím spoustu času věnovat tréninku v kopcích a teď se potřebuji soustředit na závodní rychlost, dostat do nohou intenzitu, nutný rytmus, který mi zatím chybí. Hned do prvních velkých vystoupeních chci být v optimální formě a do sezony vstoupit s příjemnými pocity. Ostatně každý, kdo je po zimě nabitý energií, se chce představit v zářivém světle a zajistit si tak nominaci do dalších závodů.

Víte svůj aspoň nejbližší závodní program?

Už 20. února se vydám do Dubaje, kde se jede sedmietapový velice kvalitní závod. Jsou v něm mimo jiné dva náročné dojezdy do kopce a sprintérské etapy. Potom se přesunu do Evropy k dalšímu vystoupení v Itálii.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Křeslo v britském parlamentu po doplňovacích volbách získali konzervativci

Křeslo v britském parlamentu ve čtvrtečních doplňovacích volbách v severoanglickém Hartlepoolu získala kandidátka Konzervativní strany Jill Mortimerová. Informoval o tom zpravodajský server BBC. Je to poprvé, co konzervativci v tomto tradičně levicovém volebním obvodu zvítězili.

Mortimerová v Hartlepoolu, jednom z nejchudších anglických měst, a jeho okolí získala 52 procent (přes 15 500) hlasů, kandidát opoziční Labouristické strany 29 procent (okolo 8500 hlasů). O křeslo se celkem ucházelo 16 politiků. "Labouristé příliš dlouho Hartlepool považovali za samozřejmost… Lidé už toho mají dost. A nyní skrze tyto výsledky promluvili a dali najevo, že je čas na změnu," uvedla Mortimerová, která zveřejněné výsledky označila za "historické".

Analytik BBC Chris Mason výsledek nazval zemětřesením, které sice nezmění poměr sil v parlamentu, zato změní náladu. Prohra labouristů podle něj povede k vzájemnému obviňování uvnitř britské levice. Konzervativní premiér Boris Johnson má po předloňských volbách v parlamentu pohodlnou většinu.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Twitter zablokoval účet, který na platformě sdílel Trumpova vyjádření

Sociální síť twitter zablokovala účet, který sdílel příspěvky, jež začal před několika dny zveřejňovat na svých webových stránkách americký exprezident Donald Trump. Ten byl přitom z twitteru nadobro vykázán letos v lednu, když vyjádřil podporu svým přívržencům, kteří násilně vtrhli do budovy Kongresu. Mluvčí twitteru uvedla, že účet porušil pravidla společnosti ohledně obcházení zákazů. Server BBC však napsal, že Trumpova sdělení na twitteru sdílí nadále řada dalších podobných účtů.

Zablokovaný účet nesl název @DJTDesk a jeho popisek zněl "příspěvky kopírované (…) jménem 45. prezidenta Spojených států. Původně napsané přes DonaldJTrump/Desk".

Trump v úterý představil novou sekci na svých stránkách, kam posílá svoje krátká vyjádření, jež nese název "ze stolu Donalda J. Trumpa" (From the Desk of Donald J. Trump). Vzhled stránky i formát jeho sdělení je podobný twitteru, uživatelé však nemohou na jeho příspěvky nijak reagovat. Mají však možnost je pomocí dvou tlačítek sdílet na twitteru i na facebooku, kde jsou Trumpovy účty rovněž pozastaveny.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Čína vypustila poprvé více skleníkových plynů než všechny rozvinuté země

Čína vypustila do vzduchu poprvé více skleníkových plynů než všechny rozvinuté země dohromady. V roce 2019, ze kdy jsou poslední vyhodnocené údaje, jich z této země pocházela více než čtvrtina. Vyplývá to z nové studie, kterou zveřejnil americký institut Rhodium Group.

Nejlidnatější země světa přispěla v roce 2019 k celosvětovým emisím ekvivalentů CO2 sama 27 procenty, odhaduje americká společnost. Spojené státy na druhém místě byly zodpovědné jen za 11 procent skleníkových plynů a třetí Indie za 6,6 procenta emisí. Ještě o dvě desetiny procentního bodu méně činil příspěvek Evropské unie na čtvrtém místě.

Podle studie vypustila Čína do vzduchu více než 14 gigatun (jedna gigatuna je miliarda tun) ekvivalentu CO2. Ve srovnání s rokem 1990 je to trojnásobek, a za uplynulé desetiletí nárůst o 25 procent. Celosvětově se emise skleníkových plynů v roce 2019 zvýšily o 11,4 procenta na 52 miliard tun. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy