Kreuziger má za sebou první závod v nové stáji. Výsledek mohl být lepší, přiznává

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
11. 2. 2019 13:35
Roman Kreuziger má za sebou v jihoafrické stáji Dimension Data první pětietapový cyklistický závod Kolem Valencie, v němž obsadil 24. místo. "Především mě těší, že jako tým jsme se představili v dobrém světle,“ netajil spokojenost hned v úvodu rozhovoru pro Aktuálně.cz.
Roman Kreuziger v dresu svého nového týmu
Roman Kreuziger v dresu svého nového týmu | Foto: wwww.roman-kreuziger.com

Nečekal jste však své lepší umístění?

Moje konečně vysvědčení opravdu není vynikající, ale jako tým jsme odvedli kvalitní práci. V sedmičlenné partě jsou čtyři nováčci, ale bez nadsázky mohu říci, že jsme všichni do týmu zapadli, dobře spolupracovali a s příjemnými pocity dojeli do cíle. Jako přípravný závod před sezonou určitě splnil očekávání, což je příslib do budoucna.

Co všechno už máte v novém působišti za sebou?

Soustředění v Kapském Městě na Kanárech, obojí ve velice dobré atmosféře, která je základem pro pěkné výsledky. V týmu se cítím velice dobře, všechno jde správným směrem. Teď si pár dní odpočinu a pak začnu na sobě znovu pracovat. Vím, co potřebuji zlepšit.

Co byste řekl na adresu vaší nové stáje?

Především je moc důležité, že máme k dispozici skvělý materiál, všechno potřebné vybavení i ochotné sponzory, což je dohromady cesta k úspěchům. Pokud jde o tým, tak ho tvoří většinou cyklisté, kteří mají nemalé zkušenosti z velkých závodů a jsou schopni je předávat každému, kde je teprve získává.

Zmínil jste se o tom, že víte, co potřebujete zlepšit. Můžete to prozradit?

V přípravě jsem zatím spoustu času věnovat tréninku v kopcích a teď se potřebuji soustředit na závodní rychlost, dostat do nohou intenzitu, nutný rytmus, který mi zatím chybí. Hned do prvních velkých vystoupeních chci být v optimální formě a do sezony vstoupit s příjemnými pocity. Ostatně každý, kdo je po zimě nabitý energií, se chce představit v zářivém světle a zajistit si tak nominaci do dalších závodů.

Víte svůj aspoň nejbližší závodní program?

Už 20. února se vydám do Dubaje, kde se jede sedmietapový velice kvalitní závod. Jsou v něm mimo jiné dva náročné dojezdy do kopce a sprintérské etapy. Potom se přesunu do Evropy k dalšímu vystoupení v Itálii.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy