König dojel v 11. etapě Vuelty mezi favority na čtvrtém místě

Aktualizováno 31. 8. 2016 18:46
Leopold König dojel v 11. etapě španělské Vuelty čtvrtý. Na třetí místo se před něj protlačil v samém závěru Alejandro Valverde, za českým cyklistou dojel ve stejném čase se ztrátou šesti sekund na Froomea další hvězdný Španěl Alberto Contador.
Leopold König
Leopold König | Foto: Oficiální web Team Sky

Peňa Cabarga (Španělsko) - Cyklista Leopold König potvrdil po dni volna na Vueltě výbornou formu v jedenácté etapě, v níž dojel ve skupině favoritů na čtvrtém místě. Vítězství po dojezdu na vrchol Peňa Cabarga vybojoval jeho kolega z týmu Sky Chris Froome.

Britský šampion Tour de France vyhrál těsně následován lídrem průběžného pořadí Kolumbijcem Nairem Quintanou. Na třetí místo před Königa se protlačil v samém závěru Alejandro Valverde, za českým cyklistou dojel ve stejném čase se ztrátou šesti sekund na Froomea další hvězdný Španěl Alberto Contador.

Froome se díky bonifikaci za etapové vítězství posunul v celkové klasifikaci na druhé místo za Quintanu, na kterého ztrácí 54 sekund. Trojnásobný vítěz Tour de France si na Peňa Cabarga zopakoval etapové vítězství z roku 2011.

"Mám odsud z toho roku mimořádné vzpomínky a je neuvěřitelné, že se mi povedlo přidat další. Quintana je každopádně ve formě. Je v čele závodu a já se musím den co den snažit se mu co nejvíc přiblížit. Jeden druhému chceme co nejvíc ujet a díky tomu je to vzrušující závod," řekl Froome, jenž dnes nastupoval vítězi Gira d'Italia z roku 2014 marně. "Čeká nás ještě hodně etap, bude to válka," konstatoval Quintana.

Třetí je v celkovém pořadí Valverde o dalších jedenáct sekund zpět. Čtvrtý zůstal Kolumbijec Esteban Chaves, který v závěrečném stoupání necelé dva kilometry před cílem zaútočil a získal si menší náskok, ale nástupu svých soupeřů pak nestačil a dojel osmý s odstupem 19 sekund na Froomea. König zůstal na šesté místě o tři sekundy za Contadorem.

Chaves neúspěšného útoku nelitoval. "Hlavní je, že jsem to zkusil. Tentokrát to nevyšlo. Byl to můj první pokus o trhák na téhle Vueltě a mám z toho velmi dobré pocity," uvedl.

Cyklistický závod Vuelta - 11. etapa Colunga - Peňa Cabarga (168,6 km):

1. Froome (Brit./Sky) 3:44:47, 2. Quintana (Kol./Movistar) stejný čas, 3. Valverde (Šp./Movistar), 4. König (ČR/Sky), 5. Contador (Šp./Tinkoff) všichni -6, 6. S. Yates (Brit./Orica) -13, 7. Scarponi (It./Astana) -14, 8. Chaves (Kol./Orica) -19, 9. Latour (Fr./AG2R) -22, 10. S. Sánchez (Šp./BMC) -30, ...68. Štybar (ČR/Etixx-Quick-Step) -5:37.

Průběžné pořadí:

1. Quintana 42:21:48, 2. Froome -54, 3. Valverde -1:05, 4. Chaves -2:34, 5. Contador -3:06, 6. König -3:09, 7. S. Yates -3:25, 8. Scarponi -3:34, 9. De La Cruz (Šp./Etixx-Quick-Step) -3:45, 10. S. Sánchez -3:56, ...61. Štybar -56:08.