Cyklistický monument z domova. Štybar a spol. si zazávodí navzdory koronaviru

ČTK ČTK
3. 4. 2020 18:52
Na neděli plánovaný cyklistický monument Kolem Flander se po odložení 104. ročníku kvůli pandemii koronaviru za dva dny uskuteční alespoň virtuálně. Závod bude vyhrazený profesionálům a pojede se na posledních 32 kilometrech trati. Zúčastnit se ho má i Zdeněk Štybar.
Zdeněk Štybar
Zdeněk Štybar | Foto: Tomáš Vocelka

Jeden z cyklistických monumentů by mělo doma na trenažéru absolvovat jen 13 profesionálů, půjde ale o mimořádně silnou sestavu. Vedle Štybara budou na startu například loňský vítěz Ital Alberto Bettiol, Belgičan Greg Van Avermaet, Australan Michael Matthews nebo Ir Nicolas Roche.

Poprvé okusí Flandry belgický talent Remco Evenepoel, Štybarův parťák ze stáje Deceuninck-QuickStep, jemuž se loni během první sezony v profipelotonu podařilo pět startů proměnit ve vítězství.

"Nikdy bych si nepomyslel, že svůj debut na některém z monumentů prožiju takto, ale pořád je to lepší než nic. Tuším, že budu prvním jezdcem historie, který pojede svůj první monument na trenažéru, ale jakkoliv to zní zvláštně, tak se na to těším. Jak jsem to pochopil, bude vše simulovat podmínky z Flander, takže by mělo jít o dost těžký test," řekl Evenepoel.

Díky spojení organizátorů s rozhlasovou a televizní společností Sporza budou mít příležitost sledovat závod, který doprovodí slovem tradiční dvojice komentátorů Michel Wuyts a José De Cauwer, i fanoušci.

"Je to teď těžké období pro všechny. Ale věříme, že tenhle projekt přinese alespoň trošku radosti a záblesk naděje všem fanouškům v Belgii i po celém světě, kteří nás budou moci sledovat," prohlásil Yves Lampaert, další zástupce týmu Deceuninck-Quick Step.

Závod, jehož jubilejní 100. ročník vyhrál před čtyřmi lety Slovák Peter Sagan, se jel poprvé v roce 1913. Až dosud ho překazila pouze první světová válka, kvůli níž se nejelo v letech 1915 až 1918.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy