Kittel si dospurtoval pro druhé letošní vítězství, v čele Tour zůstává i po šesté etapě Froome

6. 7. 2017 18:34
Kittel projel cílem v Troyes před Francouzem Arnaudem Démarem, který rovněž usiloval o druhé etapové vítězství ve 104. ročníku Tour. Třetí byl v bitvě elitních spurtérů další Němec André Greipel. Žlutý trikot pro lídra celého závodu nadále drží trojnásobný šampion Brit Chris Froome.
Marcel Kittel se raduje z vítězství v 6. etapě Tour de France 2017.
Marcel Kittel se raduje z vítězství v 6. etapě Tour de France 2017. | Foto: Reuters

Troyes (Francie) - Šestou etapu Tour de France vyhrál německý cyklista Marcel Kittel. Navázal na prvenství z druhého dne závodu a připsal si celkově jedenáctý triumf na slavném závodu. Žlutý trikot vedoucího jezdce má nadále v držení trojnásobný šampion Brit Chris Froome.

Právě na něj se Kittel jedenáctým vítězstvím dotáhl. Více etapových vavřínů na Tour vybojoval z německých cyklistů pouze jejich předchůdce Erik Zabel.

"Jsem hrdý na svůj tým, který odvedl skvělou práci, protože tohle byl jiný finiš než v Lutychu. Poslední kilometr to byla trochu divočina, ale dobře jsem se vyvezl za Démarem a pak za to na posledních 250 metrech vzal sám," uvedl Kittel. Démarův náskok v čele bodovací soutěže snížil ze 40 na 27 bodů. "Cítím se výborně a na zelený trikot určitě pomýšlím," dodal jezdec stáje Quick-Step, pro kterého pracoval i český kolega Zdeněk Štybar.

Z českých jezdců projel jako prvním cílem na 35. místě Roman Kreuziger, ve stejném čase jako vítěz dojel i Štybar. Debutant na Tour Ondřej Cink ztratil 52 sekund.