Jak na stupně vítězů při MS v cyklistice? Vezměte si za ženu Slovenku Katarínu

Sport Sport
25. 9. 2017 15:01
První Peter Sagan, třetí Michael Matthews. Co dva medailisty z víkendového závodu MS v silniční cyklistice spojuje? Doma jim držely palce slovenské manželky. A obě jsou to Kataríny.
Peter Sagan, Michael Matthews a jejich Kataríny
Peter Sagan, Michael Matthews a jejich Kataríny | Foto: Aktuálně.cz

Bergen - Vypadá to jako zaručený recept, jak se při mistrovství světa v cyklistice dostat na stupně vítězů. S trochou nadsázky totiž stačí, abyste si na Slovensku našli manželku jménem Katarína.

Peter Sagan s manželkou Katarínou
Peter Sagan s manželkou Katarínou | Foto: Aktuálně.cz

Potřetí v řadě se stal v neděli v norském Bergenu slovenský cyklista Peter Sagan mistrem světa v závodě s hromadným startem. K zápisu do historie mu hned po telefonu gratulovala manželka Katarína, hovor dokonce staronový šampion přijímal v přímém přenosu Slovenské televize.

Podobný telefonát ovšem čekal i na třetího Australana Michaela Matthewse. Také on má totiž za ženu Slovenku Katarínu. A co víc - oba páry měly svatbu ve stejném roce 2015.

Australan Matthews, vítěz tří etap na Tour de France, a Katarína Hajzerová si řekli ano v italské Florencii v srpnu. Sagan pojal Katarínu Smolkovou, finalistku slovenské soutěže Miss Universe 2007, za manželku o tři měsíce později v Dolním Kubíně, na oslavu pak odletěli vrtulníkem na Štrbské pleso.

A právě manželce patřila jeho první slova po zlatém hattricku. Připomněl však i kolegu Michela Scarponiho, jenž letos tragicky zemřel po srážce s kamionem při tréninku. "Tohle vítězství chci věnovat manželce, s níž čekáme dítě. A zároveň také Michelu Scarponimu, který by měl v pondělí narozeniny. Je to smutný příběh. Chci popřát hodně sil jeho rodině," prohlásil Sagan.

Peter Sagan přijímá gratulaci | Video: youtube

Ke třetímu titulu mistra světa dospurtoval slovenský fenomén po 267,5 kilometru, na pásce porazil domácího Nora Alexandera Kristoffa a právě Matthewse. "Vůbec si poslední dva kilometry nepamatuju. Vážně. Seděl jsem 270 kilometrů na kole a jsem rád, že je po závodě," prohlásil Sagan na dotaz, jak vypadal závěr šampionátu z jeho pohledu.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy