Jak na stupně vítězů při MS v cyklistice? Vezměte si za ženu Slovenku Katarínu

Sport Sport
25. 9. 2017 15:01
První Peter Sagan, třetí Michael Matthews. Co dva medailisty z víkendového závodu MS v silniční cyklistice spojuje? Doma jim držely palce slovenské manželky. A obě jsou to Kataríny.
Peter Sagan, Michael Matthews a jejich Kataríny
Peter Sagan, Michael Matthews a jejich Kataríny | Foto: Aktuálně.cz

Bergen - Vypadá to jako zaručený recept, jak se při mistrovství světa v cyklistice dostat na stupně vítězů. S trochou nadsázky totiž stačí, abyste si na Slovensku našli manželku jménem Katarína.

Peter Sagan s manželkou Katarínou
Peter Sagan s manželkou Katarínou | Foto: Aktuálně.cz

Potřetí v řadě se stal v neděli v norském Bergenu slovenský cyklista Peter Sagan mistrem světa v závodě s hromadným startem. K zápisu do historie mu hned po telefonu gratulovala manželka Katarína, hovor dokonce staronový šampion přijímal v přímém přenosu Slovenské televize.

Podobný telefonát ovšem čekal i na třetího Australana Michaela Matthewse. Také on má totiž za ženu Slovenku Katarínu. A co víc - oba páry měly svatbu ve stejném roce 2015.

Australan Matthews, vítěz tří etap na Tour de France, a Katarína Hajzerová si řekli ano v italské Florencii v srpnu. Sagan pojal Katarínu Smolkovou, finalistku slovenské soutěže Miss Universe 2007, za manželku o tři měsíce později v Dolním Kubíně, na oslavu pak odletěli vrtulníkem na Štrbské pleso.

A právě manželce patřila jeho první slova po zlatém hattricku. Připomněl však i kolegu Michela Scarponiho, jenž letos tragicky zemřel po srážce s kamionem při tréninku. "Tohle vítězství chci věnovat manželce, s níž čekáme dítě. A zároveň také Michelu Scarponimu, který by měl v pondělí narozeniny. Je to smutný příběh. Chci popřát hodně sil jeho rodině," prohlásil Sagan.

Peter Sagan přijímá gratulaci | Video: youtube

Ke třetímu titulu mistra světa dospurtoval slovenský fenomén po 267,5 kilometru, na pásce porazil domácího Nora Alexandera Kristoffa a právě Matthewse. "Vůbec si poslední dva kilometry nepamatuju. Vážně. Seděl jsem 270 kilometrů na kole a jsem rád, že je po závodě," prohlásil Sagan na dotaz, jak vypadal závěr šampionátu z jeho pohledu.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Ve Strakonicích kvůli Ústavnímu soudu opakovaly volby. Původní vítěz ještě posílil

Opakované obecní volby ve Strakonicích vyhrálo hnutí Strakonická Veřejnost. Získalo 64,72 procenta hlasů, což znamená 17 mandátů v 21členném zastupitelstvu. Strakonická Veřejnost tak ještě zvýraznila své vítězství v porovnání s řádnými volbami v říjnu 2018.

Tehdy ji podpořilo 51,1 procenta voličů. Jeden z neúspěšných kandidátů Karel Jánský (Změna pro Strakonice) ale podal stížnost, že v radničním zpravodaji, na výlepových plochách i sloupech lamp byla Strakonická Veřejnost zvýhodněna. Ústavní soud nakonec rozhodl, že se volby zopakují.

Do zastupitelstva se kromě Strakonické Veřejnosti dostaly ještě dva subjekty. 3Koalice pro silné Strakonice získala tři a Jihočeši 2012 jeden mandát. Volební účast činila 48 procent. V opakovaných volbách usilovalo o podporu deset subjektů. Poprvé kandidovalo i hnutí Trikolóra Václava Klause mladšího. Podpořilo jej 3,32 procenta voličů.

Další zprávy