Jak na stupně vítězů při MS v cyklistice? Vezměte si za ženu Slovenku Katarínu

Sport Sport
25. 9. 2017 15:01
První Peter Sagan, třetí Michael Matthews. Co dva medailisty z víkendového závodu MS v silniční cyklistice spojuje? Doma jim držely palce slovenské manželky. A obě jsou to Kataríny.
Peter Sagan, Michael Matthews a jejich Kataríny
Peter Sagan, Michael Matthews a jejich Kataríny | Foto: Aktuálně.cz

Bergen - Vypadá to jako zaručený recept, jak se při mistrovství světa v cyklistice dostat na stupně vítězů. S trochou nadsázky totiž stačí, abyste si na Slovensku našli manželku jménem Katarína.

Peter Sagan s manželkou Katarínou
Peter Sagan s manželkou Katarínou | Foto: Aktuálně.cz

Potřetí v řadě se stal v neděli v norském Bergenu slovenský cyklista Peter Sagan mistrem světa v závodě s hromadným startem. K zápisu do historie mu hned po telefonu gratulovala manželka Katarína, hovor dokonce staronový šampion přijímal v přímém přenosu Slovenské televize.

Podobný telefonát ovšem čekal i na třetího Australana Michaela Matthewse. Také on má totiž za ženu Slovenku Katarínu. A co víc - oba páry měly svatbu ve stejném roce 2015.

Australan Matthews, vítěz tří etap na Tour de France, a Katarína Hajzerová si řekli ano v italské Florencii v srpnu. Sagan pojal Katarínu Smolkovou, finalistku slovenské soutěže Miss Universe 2007, za manželku o tři měsíce později v Dolním Kubíně, na oslavu pak odletěli vrtulníkem na Štrbské pleso.

A právě manželce patřila jeho první slova po zlatém hattricku. Připomněl však i kolegu Michela Scarponiho, jenž letos tragicky zemřel po srážce s kamionem při tréninku. "Tohle vítězství chci věnovat manželce, s níž čekáme dítě. A zároveň také Michelu Scarponimu, který by měl v pondělí narozeniny. Je to smutný příběh. Chci popřát hodně sil jeho rodině," prohlásil Sagan.

Peter Sagan přijímá gratulaci | Video: youtube

Ke třetímu titulu mistra světa dospurtoval slovenský fenomén po 267,5 kilometru, na pásce porazil domácího Nora Alexandera Kristoffa a právě Matthewse. "Vůbec si poslední dva kilometry nepamatuju. Vážně. Seděl jsem 270 kilometrů na kole a jsem rád, že je po závodě," prohlásil Sagan na dotaz, jak vypadal závěr šampionátu z jeho pohledu.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Bývalý katalánský vicepremiér Junqueras dostal za referendum o nezávislosti 13 let vězení

Španělský nejvyšší soud v pondělí vynesl vysoké tresty vězení pro katalánské politiky za neústavní referendum o nezávislosti Katalánska z roku 2017. Ke 13 letům odsoudil bývalého vicepremiéra regionální vlády Oriola Junquerase, jemuž ale hrozilo až 25 let. Informují o tom místní média.

Jde o bezprecedentní verdikt v novodobé španělské historii a po celém Katalánsku se kvůli němu chystají protesty.

Další exministři katalánské vlády dostali tresty vězení v trvání od 10 do 12 let. Odsouzení dostali mírnější tresty, než požadovala prokuratura, protože podle soudu neusilovali o nezávislost regionu na severovýchodě Španělska podněcováním k násilí.

Další zprávy