Irský cyklista Bennett vyhrál první hromadný spurt Vuelty, červený dres udržel Roche

26. 8. 2019 17:49
Irský cyklista Sam Bennett vyhrál sprinterský dojezd třetí etapy Vuelty. V závěru 186 kilometrů dlouhé kopcovité trati do Alicante nedal soupeřům šanci a připsal si letos už dvanáctý dílčí triumf. Červený dres pro vedoucího muže průběžného pořadí udržel jeho krajan Nicolas Roche, dál vede o dvě sekundy před Kolumbijcem Nairem Quintanou.
Nicolas Roche.
Nicolas Roche. | Foto: Reuters

Na druhém místě za osmadvacetiletým jezdcem stáje Bora-hansgrohe dojel v prvním hromadném spurtu letošního ročníku Vuelty Belgičan Edward Theuns. Třetí místo vybojoval Luka Mezgec ze Slovinska.

"Ani nedokážu říct, jak se mi ulevilo. Celou etapu mi nejely nohy. Děkuju týmu, že jsem mohl odpočívat, jen je následovat a věřit, že mě dostanou ve správný čas na správné místo. Kdyby dneska tým tak nemakal, rozhodně bych nevyhrál," řekl v cíli Bennett, jemuž nedělalo dobře horké počasí. "Jsem šťastný, že jsem přidal další výhru na Grand Tour, zvlášť když jedu v dresu irského mistra," dodal vítěz tří etap na loňském Giru.

Zdeněk Štybar v závěrečných kilometrech tvrdě pracoval na čele pelotonu pro své kolegy ze stáje Deceuninck-Quick Step, týmu se ale spurterský závěr nevydařil a nejlepší Maximiliano Richeze skončil šestý těsně před Fabiem Jakobsenem. Štybar projel cílem na 20. místě, v celkovém pořadí je o příčku výš.

V úterý na peloton čeká rovinatější etapa z Cullery do El Puigu. Největší překážkou na trati dlouhé 177 kilometrů bude stoupání třetí kategorie necelých 50 kilometrů před cílem, ke slovu by se tak v závěru měli opět dostat sprinteři.

Cyklistický závod Vuelta - 3. etapa (Ciudad del Juguete - Alicante, 186 km):

1. Bennett (Ir./Bora-hansgrohe) 4:25:02, 2. Theuns (Belg./Trek-Segafredo), 3. Mezgec (Slovin./Mitchelton-Scott), 4. Aberasturi (Šp./Caja Rural-Seguros), 5. Bauhaus (Něm./Bahrajn-Merida), 6. Richeze (Arg./Deceuninck-Quick Step), 7. Jakobsen (Niz./Deceuninck-Quick Step), 8. Barthe (Fr./Euskadi-Murias), 9. Sajnok (Pol./CCC), 10. Venturini (Fr./AG2R La Mondiale), …20. Štybar (ČR/Deceuninck-Quick Step) všichni stejný čas.

Průběžné pořadí: 1. Roche (Ir./Sunweb) 9:51:14, 2. Quintana (Kol./Movistar) -2, 3. Urán (Kol./EF Education First) -8, 4. Nieve (Šp./Mitchelton-Scott) -22, 5. López (Kol./Astana) -33, 6. Roglič (Slovin./Jumbo-Visma) -35, 7. Higuita (Kol./EF Education First) -37, 8. Kelderman (Niz./Sunweb) -38, 9. Formolo (It./Bora-hansgrohe), 10. Majka (Pol./Bora-hansgrohe) oba -46, …19. Štybar -1:32.