Hvězdný spurtér Cavendish naznačil konec cyklistické kariéry

ČTK ČTK
11. 10. 2020 21:10
Slavný britský cyklista Mark Cavendish zřejmě brzy ukončí kariéru
Mark Cavendish.
Mark Cavendish. | Foto: Reuters

Pětatřicetiletý mistr světa z roku 2011 to naznačil po dnešním závodě Gent-Wevelgem, který dokončil na 74. místě se ztrátou šesti minut na vítězného Dána Madse Pedersena.

"Tohle byl asi poslední závod v mé kariéře," řekl v emotivním rozhovoru po dojezdu belgické televizní stanici Sporza. Ve středu má přitom jet v Belgii další závod Scheldeprijs, který v minulosti třikrát vyhrál.

Rodák z ostrova Man patří k nejlepším spurtérům v historii cyklistiky. Ve sbírce má 30 etapových vítězství na Tour de France. Patnáct individuálních triumfů vybojoval na Giru d'Italia a tři na Vueltě. Úspěchy sbíral také na dráze, kde se stal třikrát mistrem světa v madisonu.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Hlavní líčení v brněnské korupční kauze Stoka bude pokračovat až příští rok

Krajský soud v Brně bude v hlavním líčení sledovaného případu obžaloby z korupce na radnici Brno-střed, takzvané kauze Stoka, pokračovat v roce 2021. Listopadové i prosincové termíny soud odvolal. Vyplývá to z justiční databáze.

V kauze je obžalováno 11 lidí a dvě firmy včetně někdejšího politika za hnutí ANO Jiřího Švachuly. Právě ten byl podle státního zastupitelství hlavou skupiny, která ovlivnila desítky zakázek správy nemovitostí městské části Brno-střed a 27 zakázek v městské části Brno-střed, kdy výše úplatků podle státního zástupce dosáhla až 47 milionů korun. Švachula vinu popřel.

Hlavní líčení začalo 21. září, pokračovalo další dva jednací dny, následující dva jednací dny byly 6. a 7. října. Soud během těchto pěti dní vyslechl obžalované. Na listopad a prosinec bylo původně nařízeno ještě dalších zhruba 15 jednacích dní, soud je ale všechny postupně odvolal. První nezrušený termín je nyní vypsán na 5. ledna, jde o třídenní blok, poslední termín je zatím 18. března.

Zdroj: ČTK
Další zprávy