Hobík ze Skotska nevěřil vlastním očím. Kolo mu přímo na cestě opravil hvězdný Sagan

Rudolf Černík Rudolf Černík
28. 1. 2022 10:00
Tak o takovém mechanikovi se Williemu McCollovi ani nesnilo. Když se skotský důchodce při vyjížďce na Gran Canarii dostal do problémů, pomohl mu z nich sám Peter Sagan, jedna z největších hvězd silniční cyklistiky.
Willie McColl s Peterem Saganem, jedním ze svých zachránců
Willie McColl s Peterem Saganem, jedním ze svých zachránců | Foto: Twitter

Hobík ze Skotska se vydal na španělském ostrově na cyklovýlet, ale měl nehoráznou smůlu. Přibalil sice dvě náhradní duše, jenže ani ty mu nestačily.

"Po třetím defektu jsem byl závislý jen na dobré vůli ostatních cyklistů," přiznal McColl.

Měl štěstí, zrovna se k němu blížila skupinka jezdců. "Naznačil jsem partě nějakých mladých lidí, že potřebuju pomoc. Bez váhání přišli, darovali mi duši a sami kolo opravili," pochvaloval si skotský nadšenec.

I když na sobě spasitelé měli cyklodresy profesionálních stájí, McColla zprvu nenapadlo, že by mohlo jít skutečně o závodníky.

"Zeptal jsem se chlapíka v dresu Alpecinu, jestli snad patří do nějakého týmu. Ano, a podívejte, tamhle je Peter Sagan, odpověděl mi," líčil McColl s očima navrch hlavy. 

Se slovenskou superstar, jež nově bude jezdit za stáj TotalEnergies, byl na tréninku Michael Gogl ze zmiňovaného Alpecinu a ještě jeden kolega z jeho bývalé ekipy Bora-Hansgrohe.

"Takže jsem tam byl já, 63letý Skot, s profíky ze tří různých týmů včetně možná nejslavnějšího chlapíka z cyklistiky. Jsem jim neskutečně vděčný," děkoval McColl, jemuž budou nezvyklé setkání připomínat i fotografie.

Peter Sagan spravuje kolo skotskému hobíkovi:

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy