Hluboká rána a zlomený prst. Pro Anrooijovou skončil závod v Táboře hned po startu

ČTK ČTK
1. 12. 2020 10:12
Nizozemská cyklokrosařka Shirin van Anrooijová vyvázla bez vážných následků z hromadného pádu při nedělním závodě Světového poháru v Táboře. Juniorská mistryně světa utrpěla hlubokou řeznou ránu na předloktí, kterou jí zřejmě způsobila kotoučová brzda, poranění šlach a vazů ale vyšetření v nemocnici vyloučilo. Navíc má zlomený prst.
Start závodu žen v Táboře
Start závodu žen v Táboře | Foto: Luboš Vácha

Osmnáctiletá Van Anrooijová se zapletla do pádu několika cyklistek krátce po startu elitního závodu žen. Ještě v neděli se podrobila operaci rozříznuté ruky. "Naštěstí svaly ani šlachy nebyly vážně poškozeny a jediné, co je zlomené, je můj prst. Musím tu zůstat v nemocnici pár dní, ale doufám, že budu co nejdřív doma," napsala Van Anrooijová na sociálních sítích.

Juniorský cyklokrosařský titul získala Van Anrooijová letos v únoru na šampionátu ve Švýcarsku. Na silnici vybojovala vloni evropský juniorský titul v časovce a na MS byla v této disciplíně druhá. Od příští sezony bude na silnici závodit za ženský tým Trek-Segafredo, s nímž podepsala dvouletou smlouvu.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy