Hirt prožije debut na Giru rovnou v roli lídra, premiéru si odbude také Schlegel

ČTK Sport ČTK, Sport
2. 5. 2017 19:30
Cyklisté Jan Hirt a Michal Schlegel si na Giru d'Italia střihnou premiéru v rámci závodů Grand Tour. Oba závodí za polskou stáj CCC Sprandi Polkowice, od lídra Hirta se čeká velký výsledek.
Jan Hirt
Jan Hirt | Foto: ČTK

Varšava - Polský cyklistický tým CCC Sprandi Polkowice si slibuje od svého českého lídra Jana Hirta, že na Giru d'Italia skončí v elitní dvacítce celkového pořadí. Společně s šestadvacetiletým vrchařem si na slavném závodě, jenž startuje v pátek na Sardinii, odbude debut na Grand Tour i o pět let mladší Michal Schlegel.

Kontinentální stáj CCC dostala od organizátorů Gira divokou kartu a na jubilejní 100. ročník se ideálně naladila v dubnu v Chorvatsku. Tamní šestietapový závod vyhrál hvězdný Ital Vincenzo Nibali, ale Hirt byl třetí, další člen CCC Felix Grossschartner z Rakouska čtvrtý a Schlegel sedmý.

"Jan Hirt se bude na Giru soustředit na etapy s cílem na kopci," uvedl na týmovém webu při zveřejnění devítičlenné nominace sportovní ředitel CCC Piotr Wadecki.

"Hlavním týmovým cílem bude vítězství v etapě. Celkové pořadí nebude naší prioritou, i když si myslíme, že Jan Hirt může skončit v nejlepší dvacítce. Nebudeme na něj ale v tomto ohledu vyvíjet žádný tlak," dodal Wadecki, někdejší vítěz Závodu míru.

Úvodní Grand Tour sezony, které se loni nezúčastnil žádný český cyklista, pojede vedle dua Hirt, Schlegel také zkušený Jan Bárta. Lídrem jeho stáje Bora měl původně být další Čech Leopold König, ale startu se musel vzdát kvůli zranění kolena.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

MOV definitivně potvrdil, že biatlonistky dostanou bronz za štafetu v Soči 2014

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) definitivně potvrdil, že biatlonistky Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a Veronika Vítková dostanou po diskvalifikaci Ruska za doping dodatečně bronz ze štafety na ZOH v Soči 2014. Češky skončily v závodě při vítězství Ukrajiny čtvrté, na druhou pozici místo Rusek se posunou původně třetí Norky.

"Dnes jsme po dlouhém očekávání obdrželi dopis od Mezinárodního olympijského výboru, který potvrzuje, že české biatlonistky jsou třetí ve štafetě na hrách v Soči," uvedl v tiskové zprávě Českého olympijského výboru jeho sportovní ředitel Martin Doktor.

MOV o diskvalifikaci ruských biatlonistek ze štafety na 4×6 km rozhodl už v listopadu roku 2017, tehdy kvůli dopingu Jany Romanovové a Olgy Viluchinové. Ty se proti diskvalifikaci a doživotnímu distanci odvolaly ke Sportovnímu arbitrážnímu soudu (CAS) v Lausanne, jenž v září roku 2020 rozhodl v jejich prospěch, neboť o jejich zapojení do státem organizovaného dopingu nebyl dostatek důkazů. S odvoláním však neuspěla další členka štafety Olga Zajcevová, a proto dnes MOV změnu pořadí závodu definitivně potvrdil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy