Gallopin si osamocený dojel pro vítězství v sedmé etapě Vuelty

31. 8. 2018 17:19
V hlavní skupině byl lídr Rudy Molard, ale chyběl v ní průběžně druhý Polák Michal Kwiatkowski, jehož zbrzdil pád. Na druhé místo tak poskočil Alejandroa Valverde.
Tony Gallopin.
Tony Gallopin. | Foto: Reuters

Pozo Alcón  - Sedmou etapu Vuelty vyhrál po sólovém úniku francouzský cyklista Tony Gallopin. V červeném trikotu lídra zůstal jeho krajan Rudy Molard a ještě o něco zvýšil své vedení.

Třicetiletý Gallopin si připsal první etapové vítězství na Vueltě díky útoku zhruba dva kilometry před cílem. Na pásce měl po 185,7 km ve městě Pozo Alcón pětisekundový náskok před skupinou pronásledovatelů, kterou přivedl do cíle Peter Sagan. Slovenský mistr světa porazil ve spurtu o druhé místo Španěla Alejandra Valverdeho.

"Měli jsme plán, že zaútočíme, a když jsem viděl příležitost, vyrazil jsem. Přišlo to ve správný okamžik," pochvaloval si Gallopin. "Letos jsme měli hodně smůlu, mnohokrát jsem upadl a byl nemocný. Když jsem nedokončil Tour de France, rozhodlo se, že pojedu na Vueltu. A dnes jsem vyhrál, takže myslím, že to byl dobrý plán," dodal člen týmu AG2R La Mondiale.

V hlavní skupině byl lídr Molard, ale chyběl v ní průběžně druhý Polák Michal Kwiatkowski, jehož zbrzdil pád. Bývalý vedoucí muž závodu dorazil do cíle se ztrátou 25 sekund na Molarda a klesl z druhého na průběžné šesté místo.

Nově druhý je bývalý vítěz Vuelty Valverde, který za Molardem zaostává o 47 sekund. O další sekundu zpět je Němec Emanuel Buchmann.

Cyklistický závod Vuelta - 7. etapa (Puerto-Lumbreras - Pozo Alcón, 185,7 km):

1. Gallopin (Fr./AG2R La Mondiale) 4:18:20, 2. Sagan (SR/Bora-hansgrohe), 3. Valverde (Šp./Movistar), 4. Prades (Šp./Euskadi-Murias), 5. Fraile (Šp./Astana), 6. Urán (Kol./EF-Drapac Cannondale), 7. I. Izagirre (Šp./Bahrajn-Merida), 8. Mas (Šp./Quick-Step), 9. Kelderman (Niz./Sunweb), 10. Kuss (USA/LottoNL-Jumbo) všichni -5, …173. Hirt (ČR/Astana) -15:26.

Průběžné pořadí: 1. Molard (Fr./Groupama FDJ) 26:44:40, 2. Valverde -47, 3. Buchmann (Něm./Bora-hansgrohe) -48, 4. S. Yates (Brit./Mitchelton-Scott) -51, 5. Gallopin -59, 6. Kwiatkowski (Pol./Sky) -1:06, 7. I. Izagirre -1:11, 8. Quintana (Kol./Movistar) -1:14, 9. Kruijswijk (Niz./LottoNL-Jumbo) -1:18, 10. Mas -1:23, …151. Hirt -59:40.