Před rokem cítil křivdu, mluvil o mafii. Letos si veterán Emilio splnil velký sen

42letý Emil Hekele oslavuje s fanoušky a přáteli první republikový titul v cyklokrosu.
Před rokem při domácím šampionátu v Holých Vrších držel Hekele druhé místo před Zdeňkem Štybarem a těsně za pozdějším šampionem Michaelem Borošem. Jenže před nájezdem do posledního okruhu utrhl řetěz a podle rozhodčích se nedovoleně vrátil do depa.
Rozčílený Hekele se po diskvalifikaci zlobil na rozhodčí a vedení českého cyklokrosu. Mluvil o mafii, která tento sport řídí a které se nehodí do krámu. "Hekele nesmí být na pódiu, nesmí po čtyřicítce porážet závodníky, za kterými svaz stojí," tvrdil v emocích.
Za pár dní uznal, že v některých výrocích přestřelil, a uvedl, že mu jde jen o dobro českého cyklokrosu, jehož renomé na mezinárodní scéně v posledních letech kleslo. V 42 letech se Hekele v neděli v Jičíně znovu postavil na start mistrovství republiky...
... a konečně dobyl první domácí titul v kariéře. Zaútočil tři kola před cílem a vyhrál s luxusním náskokem 35 sekund.
Foto: Václav Volf
42letý Emil Hekele se stal poprvé v kariéře mistrem republiky v cyklokrosu. Před rokem mu stupně vítězů unikly vinou sporné diskvalifikace, která veterána z Loštic pořádně rozlítila. Letos už Emilio nenechal nikoho na pochybách. Podívejte se na fotografie.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

V pražské Modřanské ulici hoří hala, chemici hasičů doporučili obyvatelům Braníka, Kamýka a Modřan nevětrat. Požár zastavil auta i tramvaje

V pražské Modřanské ulici hoří hala, chemici hasičů doporučili obyvatelům Braníka, Kamýku a Modřan nevětrat. Požár zastavil automobilovou i tramvajovou dopravu. Vyplývá to z vyjádření pražských hasičů na twitteru a webu pražského dopravního podniku. Pražská zdravotnická záchranná služba uvedla, že nemá informace o zraněných.

Hoří zděný objekt, z ohně stoupá hustý černý kouř, vyplývá z fotografií a videí zveřejněných hasiči. "Plameny nemáme zatím zcela pod kontrolou," uvedli hasiči kolem 06:30. Zasahují profesionální i dobrovolné jednotky hasičů. "Na místě máme i chemiky, vydali doporučení pro obyvatele Braníka, Kamýka a Modřan, aby nevětrali. Měříme koncentrace škodlivin v ovzduší," dodali.

Záchranáři k požáru preventivně vyslali také speciální vůz Atego. "Prozatím nemáme informace o zraněných a vyčkáváme," uvedla záchranná služba na twitteru.

Hasiči uvedli, že zásah blokuje dopravu a spolupracují s policií. Zhruba od 05:50 je v Modřanské ulici zastaven provoz tramvajových linek 2, 3, 17, 21, uvedl dopravní podnik na webu. Tramvaje ve směru z centra končí v zastávce Dvorce, v úseku Levského - Dvorce jezdí náhradní autobusová doprava.

Zdroj: ČTK
Další zprávy