Před rokem cítil křivdu, mluvil o mafii. Letos si veterán Emilio splnil velký sen

42letý Emil Hekele oslavuje s fanoušky a přáteli první republikový titul v cyklokrosu.
Před rokem při domácím šampionátu v Holých Vrších držel Hekele druhé místo před Zdeňkem Štybarem a těsně za pozdějším šampionem Michaelem Borošem. Jenže před nájezdem do posledního okruhu utrhl řetěz a podle rozhodčích se nedovoleně vrátil do depa.
Rozčílený Hekele se po diskvalifikaci zlobil na rozhodčí a vedení českého cyklokrosu. Mluvil o mafii, která tento sport řídí a které se nehodí do krámu. "Hekele nesmí být na pódiu, nesmí po čtyřicítce porážet závodníky, za kterými svaz stojí," tvrdil v emocích.
Za pár dní uznal, že v některých výrocích přestřelil, a uvedl, že mu jde jen o dobro českého cyklokrosu, jehož renomé na mezinárodní scéně v posledních letech kleslo. V 42 letech se Hekele v neděli v Jičíně znovu postavil na start mistrovství republiky...
... a konečně dobyl první domácí titul v kariéře. Zaútočil tři kola před cílem a vyhrál s luxusním náskokem 35 sekund.
Foto: Václav Volf
Ondřej Zoubek Václav Volf, Ondřej Zoubek
13. 1. 2020 14:49
42letý Emil Hekele se stal poprvé v kariéře mistrem republiky v cyklokrosu. Před rokem mu stupně vítězů unikly vinou sporné diskvalifikace, která veterána z Loštic pořádně rozlítila. Letos už Emilio nenechal nikoho na pochybách. Podívejte se na fotografie.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Házenkáři Španělska vyhráli na ME i pátý zápas a míří do semifinále

Házenkáři Španělska vyhráli na mistrovství Evropy i pátý zápas a jsou blízko postupu do semifinále. Dvojnásobní úřadující šampioni dnes ve svém druhém duelu ve čtvrtfinálové skupině v Bratislavě porazili Rusko těsně 26:25.

Španělé, kteří byli v základní skupině jediným přemožitelem českého týmu, byli dnes blízko první bodové ztrátě na turnaji. Rusko ve 41. minutě vedlo 22:18 a krátce před koncem měl ještě šanci vyrovnat ze sedmičky Igor Soroka, ale trefil tyč. Nejlepším střelcem vítězů byl se sedmi góly Agustín Casado.

Mistři Evropy z let 2018 a 2020 vedou tabulku skupiny II s plným počtem šesti bodů před čtyřbodovými Švédskem a Norskem. Vicemistři světa Švédové, kteří se dostali do čtvrtfinálové fáze po remíze s českým mužstvem v závěrečném utkání základní skupiny, porazili jednoznačně 28:18 poslední Polsko. Norsko zdolalo 28:23 koronavirem zdecimovaný tým Německa.

Mistrovství Evropy házenkářů - čtvrtfinálová skupina II v Bratislavě:

Rusko - Španělsko 25:26 (11:12), Polsko - Švédsko 18:28 (6:14), Německo - Norsko 23:28 (12:14).

Tabulka:

1. Španělsko 3 3 0 0 87:76 6
2. Norsko 3 2 0 1 92:77 4
3. Švédsko 3 2 0 1 85:73 4
4. Německo 3 1 0 2 76:80 2
5. Rusko 3 1 0 2 71:77 2
6. Polsko 3 0 0 3 72:100 0
Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Barmský soud odsoudil k trestu smrti dva prodemokratické aktivisty

Barmský vojenský soud v pátek odsoudil k trestu smrti dva prodemokratické aktivisty. O vyneseném rozsudku informovala v oficiálním prohlášení vojenská junta, která převzala moc v Barmě po loňském převratu, při němž svrhla demokraticky zvolenou vládu vedenou Do Aun Schan Su Ťij a její Národní ligou pro demokracii (NLD). Barma nicméně už celé desítky let žádnou popravu nevykonala.

Podle informací agentury AFP byl k trestu smrti na základě protiteroristického zákona odsouzen člen NLD a bývalý poslanec Maun Ťjo. Stejný trest od vojenského tribunálu dostal také přední prodemokratický aktivista Ťjo Min Yu, známější pod přezdívkou "Kou Jimmy".

Vojenská junta v rámci své snahy rozdrtit disent v zemi odsoudila k trestu smrti desítky aktivistů brojících proti vojenskému převratu.

NLD držitelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij vyhrála s převahou volby v listopadu 2020. V únoru 2021 pak těsně předtím, než mohla její vláda zahájit druhý pětiletý mandát, následoval vojenský puč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy