Před rokem cítil křivdu, mluvil o mafii. Letos si veterán Emilio splnil velký sen

42letý Emil Hekele oslavuje s fanoušky a přáteli první republikový titul v cyklokrosu.
Před rokem při domácím šampionátu v Holých Vrších držel Hekele druhé místo před Zdeňkem Štybarem a těsně za pozdějším šampionem Michaelem Borošem. Jenže před nájezdem do posledního okruhu utrhl řetěz a podle rozhodčích se nedovoleně vrátil do depa.
Rozčílený Hekele se po diskvalifikaci zlobil na rozhodčí a vedení českého cyklokrosu. Mluvil o mafii, která tento sport řídí a které se nehodí do krámu. "Hekele nesmí být na pódiu, nesmí po čtyřicítce porážet závodníky, za kterými svaz stojí," tvrdil v emocích.
Za pár dní uznal, že v některých výrocích přestřelil, a uvedl, že mu jde jen o dobro českého cyklokrosu, jehož renomé na mezinárodní scéně v posledních letech kleslo. V 42 letech se Hekele v neděli v Jičíně znovu postavil na start mistrovství republiky...
... a konečně dobyl první domácí titul v kariéře. Zaútočil tři kola před cílem a vyhrál s luxusním náskokem 35 sekund.
Foto: Václav Volf
Ondřej Zoubek Václav Volf, Ondřej Zoubek
13. 1. 2020 14:49
42letý Emil Hekele se stal poprvé v kariéře mistrem republiky v cyklokrosu. Před rokem mu stupně vítězů unikly vinou sporné diskvalifikace, která veterána z Loštic pořádně rozlítila. Letos už Emilio nenechal nikoho na pochybách. Podívejte se na fotografie.
 

Právě se děje

Další zprávy