Dva italští cyklisté měli před startem Gira pozitivní test na doping

Sport ČTK Sport, ČTK
4. 5. 2017 22:03
Dopingová kontrola odhalila pozitivní nález u dvou italských cyklistů, kteří měli v pátek startovat v etapovém závodu Giro d'Italia.
Doping - Ilustrační foto
Doping - Ilustrační foto | Foto: ČTK

Alghero - Italští cyklisté Nicola Ruffoni a Stefano Pirazzi z druhodivizní stáje Bardiani měli před pátečním startem etapového závodu Giro d'Italia pozitivní dopingový test. Podle Mezinárodní cyklistické unie UCI měli oba při dubnové mimosoutěžní kontrole v krvi zvýšenou hladinu růstového hormonu.

Třicetiletý Pirazzi měl být při své osmé účasti na Giru lídrem stáje Bardiani. Jeho nejlepším celkovým výsledkem je loňské 18. místo, v roce 2013 ovládl soutěž vrchařů. O čtyři roky mladší Ruffoni na Giru startoval dosud třikrát.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Kateřina Šimáčková odchází z Ústavního soudu, bude novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Parlamentní shromáždění Rady Evropy v úterý zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Šimáčková nahradí jiného českého soudce Aleše Pejchala, devítileté funkční období jí začne 1. listopadu. Dosud působila na Ústavním soudu.

Šimáčková získala 204 z 222 odevzdaných platných hlasů. Členové parlamentního shromáždění tak dali na doporučení poradního orgánu, jenž její kandidaturu podpořil minulý týden. Kromě Šimáčkové se o post soudce Evropského soudu pro lidská práva ucházeli za Česko také další dva nominovaní: soudce Nejvyššího soudu Pavel Simon a člen Nejvyššího správního soudu Tomáš Langášek.

Evropský soud pro lidská práva sídlí ve Štrasburku a zabývá se stížnostmi států, nevládních organizací či jednotlivců na porušení Evropské úmluvy o lidských právech. Zasedá v něm 47 soudců, jeden za každý členský stát Rady Evropy. Soud není institucí Evropské unie.

Zdroj: ČTK , Domácí
Další zprávy