Drsná pomsta za tweet. Cyklista při závodě úmyslně shodil soupeře z kola

Sport ČTK Sport, ČTK
5. 10. 2017 16:41
Schválně mě při závodě shodil z kola, obvinil švýcarský cyklista Sébastien Reichenbach protivníka Gianniho Moscona. Drsný atak měl prý být odvetou za to, že Reichenbach v dubnu upozornil na Twitteru na soupeřovy rasistické poznámky, za které Ital dostal trest.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Paříž - Švýcarský cyklista Sébastien Reichenbach se obrátil na italskou policii a Mezinárodní cyklistickou unii (UCI) se stížností na italského soupeře Gianniho Moscona. Člena týmu Sky viní Reichenbach z toho, že během úterního závodu Tre Valli Varesine způsobil úmyslně jeho pád. Moscon nařčení odmítl.

"Bylo to schválně. Úmyslně do mě strčil. Viděli to i ostatní jezdci a jsou ochotni svědčit v můj prospěch," uvedl Reichenbach pro švýcarský list Le Nouvelliste. Člen týmu FDJ při pádu utrpěl zlomeninu lokte a musí na operaci. "Ve sjezdu by to mělo ještě horší následky," dodal.

Reichenbach naznačil, že Mosconův atak mohl být odplatou za dubnový incident ze závodu Kolem Romandie. Tehdy Švýcar upozornil na to, že Moscon rasisticky urážel jeho kolegu z FDJ Kévina Rézu. Tým Sky poté na šest týdnů Itala suspendoval. "Možná chtěl srovnat skóre za ten můj tweet z Romandie. Já ale přitom tenkrát ani nezmínil jeho jméno," uvedl Reichenbach, který tehdy ve francouzštině napsal: "Jsem šokován tím, že v profipelotonu stále slyším nějaké pitomce pronášet rasistické urážky. Jste ostudou našeho sportu!" V komentářích pod jeho tweetem ovšem Mosconovo jméno zaznělo otevřeně…

Reichenbachův osudný tweet:

Moscon však odmítá, že by měl s Reichenbachovou nehodou cokoli společného. "Není to pravda, nemělo to se mnou co dělat. Silnice nebyla kvalitní a jemu uklouzly ruce ze řidítek," tvrdil třiadvacetiletý Ital.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Po odstávce znovu začal vyrábět druhý blok Dukovan

V Jaderné elektrárně Dukovany začal v noci na úterý po dvouměsíční přestávce znovu dodávat elektřinu druhý blok. První parní turbína v něm byla připojená 27 minut před pondělní půlnocí, druhá úterý ve 04:11.Vyrábí tak tři ze čtyř dukovanských bloků. Plánovaná odstávka bloku číslo jedna spojená s výměnou části paliva za čerstvé, kontrolami a servisem zařízení, začala 13. listopadu, potrvá do konce roku.

Elektrárna Dukovany má celkový instalovaný výkon 2040 megawattů. Kvůli pravidelné výměně části paliva už letos stály její bloky číslo tři a čtyři. Druhý dukovanský blok odpojili energetici od sítě 25. září. "Odstávka byla v důsledku platnosti ochranných opatření proti šíření koronaviru i omezených kapacit v době vrcholící vlny pandemie velmi náročná," uvedl mluvčí elektrárny Jiří Bezděk.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Turecký novinář dostal 17 let vězení, podle soudu zveřejnil tajné informace

Istanbulský soud vynesl trest 17 let vězení pro investigativního novináře Mehmeta Baransua, jehož odsoudil za zveřejnění tajných státních informací. Informoval o tom opoziční server Ahval. Baransu je ve vězení od roku 2015 a psal pro deník Taraf, který před čtyřmi lety turecký režim zakázal.

Baransu byl odsouzen za "zveřejnění informací, které měly zůstat tajné z důvodů bezpečnosti či domácích a zahraničních polických zájmů státu". Kauza se týká článku, který vyšel v listopadu 2013 v deníku Taraf pod názvem "Rozhodnutí skoncovat s Gülenem padlo na zasedání národní bezpečnostní rady (MGK) v roce 2004". Podle článku tak začala vláda pronásledovat Gülenovo hnutí rok poté, co se stal Recep Tayyip Erdogan premiérem.

Fethullah Gülen a jeho hnutí, jež si říká Hizmet (Služba), bývalo začátkem tohoto století spojencem nynějšího prezidenta Erdogana a jeho nyní vládní strany AKP. Posléze se ale oba muži názorově rozešli a Erdoganův režim označil Gülenovo hnutí v roce 2014 za teroristickou organizaci FETÖ (Fethullahova teroristická organizace).

Zdroj: ČTK
Další zprávy