Drsná pomsta za tweet. Cyklista při závodě úmyslně shodil soupeře z kola

Sport ČTK Sport, ČTK
5. 10. 2017 16:41
Schválně mě při závodě shodil z kola, obvinil švýcarský cyklista Sébastien Reichenbach protivníka Gianniho Moscona. Drsný atak měl prý být odvetou za to, že Reichenbach v dubnu upozornil na Twitteru na soupeřovy rasistické poznámky, za které Ital dostal trest.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Paříž - Švýcarský cyklista Sébastien Reichenbach se obrátil na italskou policii a Mezinárodní cyklistickou unii (UCI) se stížností na italského soupeře Gianniho Moscona. Člena týmu Sky viní Reichenbach z toho, že během úterního závodu Tre Valli Varesine způsobil úmyslně jeho pád. Moscon nařčení odmítl.

"Bylo to schválně. Úmyslně do mě strčil. Viděli to i ostatní jezdci a jsou ochotni svědčit v můj prospěch," uvedl Reichenbach pro švýcarský list Le Nouvelliste. Člen týmu FDJ při pádu utrpěl zlomeninu lokte a musí na operaci. "Ve sjezdu by to mělo ještě horší následky," dodal.

Reichenbach naznačil, že Mosconův atak mohl být odplatou za dubnový incident ze závodu Kolem Romandie. Tehdy Švýcar upozornil na to, že Moscon rasisticky urážel jeho kolegu z FDJ Kévina Rézu. Tým Sky poté na šest týdnů Itala suspendoval. "Možná chtěl srovnat skóre za ten můj tweet z Romandie. Já ale přitom tenkrát ani nezmínil jeho jméno," uvedl Reichenbach, který tehdy ve francouzštině napsal: "Jsem šokován tím, že v profipelotonu stále slyším nějaké pitomce pronášet rasistické urážky. Jste ostudou našeho sportu!" V komentářích pod jeho tweetem ovšem Mosconovo jméno zaznělo otevřeně…

Reichenbachův osudný tweet:

Moscon však odmítá, že by měl s Reichenbachovou nehodou cokoli společného. "Není to pravda, nemělo to se mnou co dělat. Silnice nebyla kvalitní a jemu uklouzly ruce ze řidítek," tvrdil třiadvacetiletý Ital.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Vicepremiér Jurečka: Milostivé léto pro dlužníky by se mohlo brzy zopakovat

Milostivé léto pro dlužníky by se mohlo v brzké době zopakovat. Mohlo by se také případně rozšířit i na další pohledávky. Na uspořádání další oddlužovací akce je ve vládní koalici shoda. Uvedl to vicepremiér a ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Pro opakování jsou i poslanci, kteří milostivé léto prosadili. Akce začala loni 28. října a skončí v pátek. Pokud do té doby lidé s exekucí na dluh u veřejných institucí splatí původní dlužnou částku a 908 korun odměnu exekutorovi, odpustí se jim penále, úroky a další platby. 

Další zprávy