Dráhař Kelemen překonal o pět vteřin devět let starý juniorský rekord ve stíhačce

ČTK ČTK
28. 7. 2018 13:31
Petr Kelemen zdolal na mistrovství republiky v dráhové cyklistice domácí devět let staré juniorské maximum ve stíhacím závodě.
Petr Kelemen je velkým talentem české cyklistiky.
Petr Kelemen je velkým talentem české cyklistiky. | Foto: ČTK

Praha - Dráhař pražské Dukly Petr Kelemen překonal na mistrovství republiky v Praze devět let starý český juniorský rekord ve stíhacím závodě jednotlivců na tři kilometry. Dosavadní domácí maximum v prestižní disciplíně vylepšil o pět vteřin na 3:25,236.

Bratr úspěšného sprintera a olympionika z brněnské Dukly Pavla Kelemena je velkým talentem české cyklistiky a prosazuje se i na silnici. Před měsícem se stal mezi juniory mistrem republiky v silničním závodě v Plzni, v časovce dojel v Karlových Varech druhý.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska

Americký prezident Donald Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska, oznámil Pentagon. Spojené státy mají v této africké zemi zhruba 700 vojáků. Jejich úkolem je pomáhat místní armádě porazit radikály ze skupiny Šabáb, která je napojená na mezinárodní teroristickou síť Al-Káida. Misi v Somálsku se ve Spojených státech velké pozornosti nedostává, přestože je klíčovým pilířem globálních snah Pentagonu porazit Al-Káidu.

Možné důsledky stažení amerických vojáků ze Somálska se Pentagon podle agentury Reuters v prohlášení snaží zlehčit. Experti však dlouhodobě varují, že stažení těchto sil může vést k vážnému zhoršení bezpečnostní situace v africké zemi. Pentagon uvedl, že snížení počtu vojáků nepředstavuje změnu americké pozice. 

Rozhodnutí šéfa Bílého domu Reuters označil za součást širšího Trumpova záměru snížit počty amerických vojáků na zahraničních misích před tím, než v lednu 2021 opustí Bílý dům. Snížit se má také počet amerických vojáků v Iráku a Afghánistánu.

Další zprávy