Dráhař Bábek skončil na Světovém poháru v Kanadě pátý v keirinu

28. 10. 2018 11:24
Cyklista Tomáš Bábek obsadil v závodu Světového poháru dráhařů v Kanadě páté místo. Od pódiového umístění dělilo exmistra Evropy 54 tisícin sekundy.
Tomáš Bábek
Tomáš Bábek | Foto: ČTK

Milton (Kanada) - Cyklista Tomáš Bábek skončil pátý v keirinu v sobotním závodu Světového poháru dráhařů v Kanadě. Od třetího místa dělilo exmistra Evropy 54 tisícin sekundy, zvítězil olympijský šampion v této disciplíně Brit Jason Kenny.

Kenny ani Bábek přitom v Miltonu nezvládli první kolo a postup do semifinále vybojovali až v opravách. V těsném finálovém dojezdu pak Kenny předčil o 42 tisícin sekundy domácího Huga Barrettea, třetí skončil nizozemský dráhař Matthijs Büchli.

Bronzový medailista z loňského mistrovství světa Bábek si postupem do finále v Kanadě spravil chuť po úvodním dílu SP v Saint Quentinu, kde před týdnem obsadil až 21. místo. V pátek Bábek spolu s Martinem Čechmanem a Pavlem Kelemenem skončili osmí v týmovém sprintu.

Závody Světového poháru v dráhové cyklistice v Miltonu (Kanada):

Muži:

Keirin: 1. Kenny (Brit.), 2. Barrette (Kan.), 3. Büchli (Niz.), …5. Bábek (ČR).

Omnium: 1. Thomas (Fr.) 144, 2. M. Stewart (Brit.) 134, 3. C. Stewart (N. Zél.) 132, …Rugovac (ČR) nedokončil.

Ženy:

Sprint - finále: Wai Sze Lee (Hongkong) - Hinzeová (Něm.) 2:0, o 3. místo: Mortonová (Austr.) - Šmelevová (Rus.) 2:0, …v kvalifikaci 36. S. Kaňkovská (ČR).

Madison: 1. Archibaldová, Barkerová (Brit.) 36, 2. Dideriksenová, Lethová (Dán.) 19, 3. Beveridgeová, Roordaová (Kan.) 13, …14. Hochmannová, Kohoutková (ČR) -20.