Dánka Langvadová navázala v Novém Městě na páteční vítězství, Češky skončily mimo dvacítku

Aktualizováno 27. 5. 2018 14:17
Dánská bikerka Annika Langvadová vyhrála závod Světového poháru v Novém Městě na Moravě. Nejlepší Češkou byla Karla Štěpánová na 27. místě.
Pauline Ferrandová-Prévotová (4), Jolanda Neffová (1) a Annika Langvadová (2)
Pauline Ferrandová-Prévotová (4), Jolanda Neffová (1) a Annika Langvadová (2) | Foto: Ivana Roháčková/ASC Dukla

Nové Město na Moravě - Závod žen Světového poháru cross country horských kol v Novém Městě na Moravě vyhrála Annika Langvadová z Dánska a navázala tak na svůj páteční triumf v disciplíně short track. Nejlepší Češkou byla Karla Štěpánová na 27. příčce.

Čtyřiatřicetiletá Langvadová, která na Vysočině triumfovala už loni, odjela brzy spolu se Švýcarkou Jolandou Neffovou. Spurt dvou posledních světových šampionek pak zvládla lépe zkušená Dánka. Třetí byla Pauline Ferrandová-Prévotová z Francie s mankem 47 vteřin na vítězku.

Stejná trojice se postavila na pódium i v pátek na úvod celého závodního víkendu při nově zavedeném sprintu, jen s tím rozdílem, že Ferrandová-Prévotová byla druhá a Neffová třetí.

"Trať tady v Novém Městě je má nejoblíbenější, vážně hodně blízko mému srdci, miluju to tady a vždy se sem ráda vracím. Hodně jsem se ponaučila v short tracku. S Jolandou to bylo hodně těžké a taktické, v posledním kole jsem si myslela, že mi možná ujede, ale věřila jsem, že když se jí udržím, ve spurtu bych mohla uspět já, což se i povedlo," řekla Langvadová.

Langvadová dnešním triumfem dovršila vítězný novoměstský hattrick v olympijské disciplíně cross country, neboť rovněž svůj titul mistryně světa si před dvěma lety vyjela na okruhu Vysočina Areny. Tehdy Nové Město na Moravě vedle šampionátu závod SP nepořádalo.

Lépe si tak nakonec vedla Štěpánová, která dojela těsně před osmadvacátou Škarnitzlovou. Obě měly na vítězku sedmiminutové manko.

"Chtěla jsem ukázat, že na to mám do kopce i z kopce, takže jsem tam párkrát trochu zazmatkovala. Ale podařilo se mi znovu začít soustředit a dojet aspoň na nějaké pozici. Jsem ráda, že to klaplo do třiceti," řekla šestadvacetiletá Štěpánová.

Závod Světového poháru v cross country horských kol v Novém Městě na Moravě (Žďársko):

Ženy - elite:

1. Langvadová (Dán.) 1:20:37, 2. Neffová (Švýc.) -1, 3. Ferrandová-Prévotová (Fr.) -47, 4. Battyová (Kan.) -1:04, 5. Wloszczowská (Pol.) -2:26, 6. Dahleová-Flesjaaová (Nor.) -2:44, …27. Štěpánová -7:00, 28. Škarnitzlová -7:03, 53. Ježková -13:15, 57. Pichlíková, 63. Veselá (všechny ČR) obě -1 kolo.

Průběžné pořadí SP (po 3 ze 7 závodů): 1. Langvadová 798, 2. Neffová 760, 3. Ferrandová-Prevotová 586, 4. Tauberová (Niz.) 520, 5. Kellerová (Švýc.) 495, 6. Wloszczowská 455, …19. Škarnitzlová 220, 28. Štěpánová 176, 68. Ježková 24, 83. Pichlíková 11, 85. Veselá 8.

14:35 muži.