Cyklokrosařka Nash byla v závodě SP v Iowě po defektu čtvrtá

24. 9. 2016 23:42
Nash, pátá žena olympijského závodu na horských kolech v Riu, měla dnes na bahnité trati v Iowě výbornou první polovinu závodu. Pak ji ale postihly technické potíže a nakonec dojela čtvrtá.
Kateřina Nash
Kateřina Nash | Foto: Václav Volf / fotovolf.com

Iowa City - Cyklokrosařka Kateřina Nash dojela v druhém závodu Světového poháru v Iowě čtvrtá. O lepší umístění a šanci na minimálně zopakování druhé pozice z úterního Las Vegas nejspíš připravily osmatřicetiletou Češku mechanické problémy v třetím ze čtyř okruhů.

Nash, pátá žena olympijského závodu na horských kolech v Riu, měla dnes na bahnité trati v Iowě výbornou první polovinu. Spolu s Američankou Katie Comptonovou ujely zbytku pole a vypracovaly si slušný náskok.

Ve třetím kole však Nash zbrzdily problémy s přehazovačkou, kvůli nimž musela dlouho běžet s kolem na rameni. Depo k jejímu štěstí nebylo daleko, i tak ale prachatická rodačka ztratila dost času i sil. Jediná česká účastnice závodu se dokázala propracovat na čtvrtou pozici a nějakou dobu jela s třetí Američankou Kaitlin Antonneauovou, ale v závěrečném kole se jí neudržela.

Comptonová si dojela pro 23. pohárové vítězství v kariéře před Francouzkou Carline Maniovou. Antonneauová byla třetí.

Po dvou závodech v USA se Světový pohár přesouvá do Evropy, kde bude pokračovat 23. října v nizozemském Valkenburgu. Do seriálu se zapojí zbylí čeští reprezentanti, naopak nepředstaví se Nash, jež zůstane ve Spojených státech, kde trvale žije. Zkušená česká cyklokrosařka by však podle předsezonních plánu měla startovat na lednovém mistrovství světa v Lucembursku.

Závod SP v cyklokrosu v Iowě (USA):

Muži: 1. Van Aert 1:02:47, 2. Pauwels -39, 3. L. Sweeck -56, 4. Aernouts -1:30, 5. Vermeersch (všichni Belg.) -1:31, 6. Van Kessel (Niz.) -1:45.

Průběžné pořadí SP (po 2 z 9 závodů): 1. Van Aert 160, 2. L. Sweeck 130, 3. Pauwels 109.

Ženy: 1. Comptonová (USA) 37:08, 2. Maniová (Fr.) -18, 3. Antonneauová (USA) -23, 4. Nash (ČR) -48, 5. Nobleová (USA) -1:08, 6. Pendrelová (Kan.) -1:22.

Průběžné pořadí SP (po 2 z 9 závodů): 1. Comptonová 145, 2. Nash 130, 3. De Boerová (Niz.) 128.