Cyklokrosařka Nash byla v závodě SP v Iowě po defektu čtvrtá

ČTK ČTK
24. 9. 2016 23:42
Nash, pátá žena olympijského závodu na horských kolech v Riu, měla dnes na bahnité trati v Iowě výbornou první polovinu závodu. Pak ji ale postihly technické potíže a nakonec dojela čtvrtá.
Kateřina Nash
Kateřina Nash | Foto: Václav Volf / fotovolf.com

Iowa City - Cyklokrosařka Kateřina Nash dojela v druhém závodu Světového poháru v Iowě čtvrtá. O lepší umístění a šanci na minimálně zopakování druhé pozice z úterního Las Vegas nejspíš připravily osmatřicetiletou Češku mechanické problémy v třetím ze čtyř okruhů.

Nash, pátá žena olympijského závodu na horských kolech v Riu, měla dnes na bahnité trati v Iowě výbornou první polovinu. Spolu s Američankou Katie Comptonovou ujely zbytku pole a vypracovaly si slušný náskok.

Ve třetím kole však Nash zbrzdily problémy s přehazovačkou, kvůli nimž musela dlouho běžet s kolem na rameni. Depo k jejímu štěstí nebylo daleko, i tak ale prachatická rodačka ztratila dost času i sil. Jediná česká účastnice závodu se dokázala propracovat na čtvrtou pozici a nějakou dobu jela s třetí Američankou Kaitlin Antonneauovou, ale v závěrečném kole se jí neudržela.

Comptonová si dojela pro 23. pohárové vítězství v kariéře před Francouzkou Carline Maniovou. Antonneauová byla třetí.

Po dvou závodech v USA se Světový pohár přesouvá do Evropy, kde bude pokračovat 23. října v nizozemském Valkenburgu. Do seriálu se zapojí zbylí čeští reprezentanti, naopak nepředstaví se Nash, jež zůstane ve Spojených státech, kde trvale žije. Zkušená česká cyklokrosařka by však podle předsezonních plánu měla startovat na lednovém mistrovství světa v Lucembursku.

Závod SP v cyklokrosu v Iowě (USA):

Muži: 1. Van Aert 1:02:47, 2. Pauwels -39, 3. L. Sweeck -56, 4. Aernouts -1:30, 5. Vermeersch (všichni Belg.) -1:31, 6. Van Kessel (Niz.) -1:45.

Průběžné pořadí SP (po 2 z 9 závodů): 1. Van Aert 160, 2. L. Sweeck 130, 3. Pauwels 109.

Ženy: 1. Comptonová (USA) 37:08, 2. Maniová (Fr.) -18, 3. Antonneauová (USA) -23, 4. Nash (ČR) -48, 5. Nobleová (USA) -1:08, 6. Pendrelová (Kan.) -1:22.

Průběžné pořadí SP (po 2 z 9 závodů): 1. Comptonová 145, 2. Nash 130, 3. De Boerová (Niz.) 128.

 

Právě se děje

před 10 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy